6 czerwca 2023 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Maszkienicach odbył się Gminny Konkurs Piosenki Angielskiej English Song 2023. Przedsięwzięcie zostało zorganizowane wspólnie z Dębińskim Centrum Kultury. W rywalizacji wzięło udział 21 uczestników z 9 szkół gminy Dębno. Jury w składzie pani Bogusława Frankowska oraz pani Magda Niedbała - Solarz wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Wśród namłodszych uczestników pierwsze miejsce zajęli ex aequo Antoni Wolnik z Biadolin Szlacheckich oraz Gabriel Wyborski z Maszkienic. Drugie miejsce wywalczyła Nadia Jeż z Jaworska. Na trzecim miejscu uplasowały się Sophia Ciężak z Porąbki Uszewskiej i Patrycja Rojek z Maszkienic. W kategorii klas IV - VI jury przyznało Grand Prix reprezentantce gospodarzy Mai Nalepce. Pierwsze miejsce zajęła Aleksandra Pluszewska z Biadolin Szlacheckich, drugie Emilia Kural z Porąbki Uszewskiej, zaś trzecie Milena Wesołowska z Maszkienic. Wyróżniono Wiktora Niewitałę z Niedźwiedzy i Macieja Migdała z Sufczyna. W najstarszej kategorii również przyznano Grand Prix. Zdobyła je Wiktoria Płaneta z Dębna. Pierwsze miejsce podzieliły Nikola Sołtys z Porąbki Uszewskiej oraz Zofia Kania z Woli Dębińskiej. Drugie miejsce zajęły aż trzy wokalistki: Nikola Podstawska z Biadolin Szlacheckich, Patrycja Kądziołka z Łoniowej oraz Wiktoria Morys z Sufczyna. Na trzecim miejscu znalazły się Wiktoria Stoszko z Porąbki Uszewskiej i Magdalena Chrapusta z Maszkienic. Wyróżniono Kacpra Dudka z Niedźwiedzy oraz Izabelę Ciuruś z Maszkienic. Nagrody w konkursie ufundowało Dębińskie Centrum Kultury. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu, nauczycielom i rodzicom.
Jak nie czytam, jak czytam
W najbliższą środę tj. 7 czerwca o godz. 10.00 nasza szkoła weźmie udział w ogólnopolskiej akcji: „Jak nie czytam, jak czytam”. W tym dniu zabierzmy ze sobą podusie, kocyki, ulubione książki i poczytajmy na świeżym powietrzu. Mile widziane stroje bohaterów literackich. Do wspólnej zabawy czytelniczej, która odbędzie się na boisku szkolnym, zapraszamy uczniów, przedszkolaków oraz pracowników szkoły.
Zwycięstwo w grze terenowej
Uczennice klasy piątej: Aleksandra Kukla, Lena Pudełek i Milena Wesołowska odniosły wspaniały sukces, zdobywając pierwsze miejsce w gminnym konkursie pod hasłem: „Szlakiem dębińskich legend”. Turniej miał formę gry terenowej, która rozpoczęła się przed budynkiem Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębnie i prowadziła wokół zamku. Drużyny z pomocą mapy musiały odnaleźć ważne punkty i rozwiązać zadania sprawdzające znajomość legend. Podsumowanie konkursu odbyło się na dziedzińcu zamkowym, gdzie organizatorzy: pani dyrektor ZSP w Dębnie Anna Hojnowska oraz dyrektor DCK-u pan Łukasz Przybyło złożyli gratulacje, wręczyli dyplomy oraz zaprosili na uroczystą galę w dniu 22 czerwca na Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie, gdzie laureaci odbiorą nagrody. Gratulujemy naszej drużynie, która pod opieką pani Joanny Janik wykazała się dużą wiedzą o legendach oraz dobrą orientacją w terenie.
Wycieczka klas 4 - 6
19 maja uczniowie klasy IV, V i VI uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej szlakami Małopolski. W Nowym Sączu zwiedzili Miasteczko Galicyjskie, gdzie w specjalnie wybudowanych domkach zaaranżowano wnętrza apteki, poczty, stolarni, straży pożarnej oraz zakładu fryzjerskiego, krawieckiego i fotograficznego. Lokale wyposażone w sprzęty i narzędzia używane ponad sto lat temu oraz barwne opowieści przewodników przybliżyły życie mieszkańców Galicji z czasów zaborów. Następnie górskim szlakiem grupa dotarła do schroniska Cyrla położonego na wysokości 844 m n.p.m. Po drodze uczniowie zwiedzili ruiny średniowiecznego zamku obronnego znajdującego się na wzgórzu we wsi Rytro, skąd można podziwiać malowniczą dolinę Popradu i panoramę Beskidu Sudeckiego.
Wycieczka dostarczyła wielu emocji, a górski szlak, miejscami mokry i bagnisty po długotrwałych deszczach, był (szczególnie dla chłopców) wielką atrakcją. Mimo kilkugodzinnej wędrówki nikt nie marudził i wszyscy w doskonałych humorach wrócili do autokaru. Pyszny obiad w schronisku i lody wynagrodziły trudy wędrówki. Tak więc opiekunowie: pani Agnieszka Osak, pani Joanna Janik i pan Tomasz Świerczek byli dumni ze swoich wychowanków.
Mistrzowie Ortografii Gminy Dębno
17 maja 2023r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Maszkienicach po raz 26. odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Dębno – Pana Wiesława Kozłowskiego. Uczestniczyło w nim 16. uczniów z ośmiu szkół. Część pierwsza składała się z dyktanda najeżonego trudnościami ortograficznymi, a w drugiej rozwiązywano test sprawdzający m.in. znajomość zasad pisowni oraz kompetencje ortograficzno - językowe.
Komisja złożona z nauczycieli - polonistów ustaliła następujące wyniki konkursu:
I miejsce: Alicja Bury - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dębnie (opiekun mgr Agnieszka Śmietana)
II miejsce: Maksymilian Stoszko - Publiczna Szkoła Podstawowa w Porąbce Uszewskiej (opiekun mgr Jolanta Polak)
III miejsce: Aleksandra Kukla - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Maszkienicach (opiekun mgr Joanna Janik)
Wyróżnienia:
Milena Wesołowska - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Maszkienicach (opiekun mgr Joanna Janik)
Karol Kubala - Publiczna Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich (opiekun mgr Barbara Jeleń)
Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 22 czerwca 2023r. o godz.10.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie. Laureatom gratulujemy sukcesów, a wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy do kolejnej edycji w przyszłym roku.
Bezpłatna zbiórka elektrośmieci
Drodzy uczniowie i rodzice !!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty
sprzęt na rzecz wybranej szkoły.
,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’
Termin Akcji: 15.05. - 25.05.2023 r.
Miejsce Akcji: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Maszkienicach
(plac od strony wejścia do sali gimnastycznej)Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.
Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4
Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00
e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl
ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.
NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK
Poniżej szczegółowy wykaz sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce.
Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja
26 kwietnia 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej, piątej oraz szóstej przygotowali uroczystą akademię. Uczniowie przybliżyli nam historię uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku. Wyjaśnili, czym jest konstytucja i dlaczego uchwalenie Konstytucji 3 maja ma tak istotne znaczenie dla historii polskiej i europejskiej demokracji. Na koniec obejrzeliśmy również taniec w wykonaniu uczniów klasy czwartej i piątej.
Gminny Konkurs Chemiczny
W dniu 30.03.2023 odbył się I Gminny Konkurs Chemiczny przeprowadzony na poziomie każdej macierzystej szkoły, która zgłosiła chęć udziału w eliminacjach szkolnych. W etapie szkolnym wzięło udział 50 uczniów z 10 szkół podstawowych Gminy Dębno. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowało się 9 uczniów z 5 szkół podstawowych w tym dwoje naszych uczniów, Adam Kukla i Karolina Machaj.
Drugi etap konkursu odbył się 25 kwietnia (wtorek) 2023 r. na terenie organizatora konkursu - Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej.
Na etapie gminnym uczeń klasy 8b, Adam Kukla uzyskał II miejsce.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA
21 kwietnia 2023r. odbył się konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania, w którym uczestniczyło 19 uczniów z klas: I-VIII. Konkurs odbył się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczniowie zostali ocenieni w dwóch kategoriach wiekowych przez jury w składzie: pani Katarzyna Barnacka - przedstawicielka Grona Pedagogicznego, panie: Barbara Grochola i Agata Chrząszcz reprezentujące Radę Rodziców oraz Angelina Grochola – Samorząd Uczniowski. Komisja wzięła pod uwagę płynność czytania, dykcję, sposób interpretacji oraz dobór tekstu. Oto wyniki:
Kategoria klas: I-III
I miejsce: Karol Krawczyk
II miejsce: Magdalena Zadróż
III miejsce: Noah Drużkowski
Kategoria klas: IV-VIII
I miejsce: Magdalena Chrapusta
II miejsce: Milena Wesołowska
III miejsce: Zofia Witek
Wyróżnienie: Lena Śledź
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, a wszyscy uczestniczy słodycze oraz drobne upominki. Gratulujemy sukcesów i dziękujemy za udział w konkursie.
Dzień Ziemi
Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi na świetlicy odbyły się zajęcia biblioteczne, podczas których poruszono problematykę zgubnego wpływu działalności człowieka na przyrodę oraz przypomniano zasady ochrony środowiska naturalnego. Dzieci poznały wybrane wiersze z książki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Raj na Ziemi czyli Rady nie od parady II” oraz obejrzały film o ekologii z serii EduKredka. Zajęcia zakończyły się wspólnym wykonaniem prac plastycznych promujących ekologiczny tryb życia. Z kolei uczniowie klas starszych poruszali ten temat podczas zajęć z wychowawcami. W bibliotece przygotowano wystawkę książek popularyzujących treści ekologicze oraz wiedzę o przyrodzie Polski. Piątek 21 kwietnia był dniem zielonym w szkole, co miało symbolizować zbiorową odpowiedzialność za losy naszej planety.
Wycieczka klas ósmych
W dniach 13 i 14 kwietnia 2023 r. uczniowie klas ósmych wyjechali na wycieczkę szkolną do kopalni soli w Bochni. Zanim dotarli na miejsce, czekały ich ciekawe wydarzenia. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli film "Dungeons and Dragons" w kinie Planeta w Brzesku oraz rywalizowali w grach zespołowych w kręgle i bilard. Po przyjeździe do Bochni, uczniowie zjechali windami górniczymi w głąb kopalni, a po pokonaniu pieszo ponad trzystu schodów, wyruszyli trasą turystyczną na zwiedzanie kopalni. Dzięki ciekawej narracji przewodnika i licznym efektom multimedialnym, uczniowie mieli okazję dobrze poznać historię najstarszej w Polsce kopalni soli. Po zakończeniu zwiedzania, czekały na uczestników wycieczki kolejne atrakcje, m. in. gry i zabawy sportowe oraz dyskoteka. Noc spędzili w komorze Ważyn. Wycieczka zakończyła się następnego dnia. Po wyjeździe na powierzchnię, nieco zmęczeni, ale zadowoleni ósmoklasiści, wrócili do domów.
Najlepszy Matematyk Gminy Dębno
Już po raz kolejny uczniowie naszej szkoły walczyli o Tytuł Najlepszego Matematyka Gminy Dębno. Jest nam szczególnie miło, gdyż w kategorii klas ósmych Adam Kukla wywalczył drugie miejsce, w kategorii klas piątych Nikodem Nowak zajął trzecie miejsce oraz w kategorii klas czwartych Lenka Wołek również zajęła trzecie miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
ŚWIĘTO SZKOŁY
22 marca z okazji Święta Szkoły odbył się Festiwal Talentów, którego idea nawiązuje do działalności Patrona - profesora Franciszka Bujaka. Życie naukowca było świadectwem ciężkiej, wytrwałej pracy, odważnego dążenia do realizacji własnych marzeń i życiowych celów, rozwijania talentów oraz wspierania ubogich w drodze do lepszego życia. Taka postawa profesora została przypomniana w przedstawieniu uczennic klasy V, które wystąpiły w roli dziennikarek. Zaproszeni do studia TVM goście wypowiadali się na temat Patrona szkoły oraz przypomnieli historię oświaty w Maszkienicach, począwszy od czasów zaborów tj. od połowy XIXw. Program, wzbogacony prezentacją starych fotografii szkoły, zakończył się projekcją filmiku zrealizowanego z dziećmi, które wypowiadały się na temat talentów. W drugiej części uroczystości sceną zawładnęli mali artyści prezentujący swoje uzdolnienia: muzyczne, aktorskie, recytatorskie, taneczne i plastyczne. Duża ilość uczestników (55 uczniów i 36 przedszkolaków) zachwyciła licznie zgromadzoną publiczność, m.in rodziców i dziadków, a pani dyrektor podziękowała za wspaniałe występy, życząc wielu sukcesów w pracy nad rozwijaniem talentów. Następnie wręczono statuetki z logo Festiwalu wydrukowane w szkolnej pracowni informatycznej w technologii 3D, w ramach projektu „Laboratoria przyszłości”. Do podziękowań dołączyli się także rodzice, którzy nagrodzili uczestników słodkimi upominkami. Uczestnikom oraz organizatorom składamy podziękowania i zapraszamy za rok!
FINAŁ KONKURSU CZYTELNICZEGO
9 marca 2023r. uczniowie klas ósmych uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Czytelniczym sprawdzającym znajomość powieści Stefana Żeromskiego pt. „Syzyfowe prace”. Konkurs odbył się w ramach realizowanej innowacji polonistycznej: „W świecie lektur”, a jego organizacją zajęły się polonistki: Joanna Janik i Magdalena Smoleń. Spośród czternastu uczestników wyłoniono zwycięzców.
I miejsce: Joanna Niemiec
II miejsce: Zofia Witek
III miejsce: Olga Zborowska
Laureatki odebrały dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Spotkanie z "BABKĄ OD HISTY"
W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa dnia 27 stycznia 2023 uczniowie klas 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach uczestniczyli w spotkaniu online z Agnieszką Jankowiak-Maik, autorką książki „Historia, której nie było”. Pisarka, znana jako blogerka „BABKA OD HISTY” jest przede wszystkim nauczycielką historii i w szerokim rozumieniu edukatorką historyczną, umiejętnie wykorzystującą nowoczesne media do popularyzowania nauki o przeszłości. Jej dokonania zostały wielokrotnie docenione, m.in. dwukrotnie otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania a także wyróżnienie w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku, a to tylko niektóre z jej tytułów.
Pani Agnieszka Jankowiak-Maik jako autorka pasjonuje się odkrywaniem przed czytelnikami mniej znanych epizodów, których zrozumienie zmienia postrzeganie ważnych wydarzeń i procesów dziejowych. Zależy jej także na walce ze stereotypami i ukazywaniu prawd historycznych w sposób ukierunkowany na samodzielne wysnuwanie wniosków przez czytelników. Nic więc dziwnego, że spotkanie było dla młodzieży ciekawym doświadczeniem edukacyjnym i możliwości zmiany perspektywy. „Babka od histy” nie tylko poruszyła wiele ciekawych wątków wielowiekowej historii Polski, ale także wskazała uczniom inspirujące narzędzia cyfrowe pomocne w poznawaniu przeszłości. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Jankowiak-Maik za odwiedzenie naszej szkoły i życzymy następnych interesujących publikacji!
Sukces uczennicy klasy V
Uczennica klasy V Milena Wesołowska otrzymała wyróżnienie w Wojewódzkim Konkursie Filozoficznym pod hasłem: „Odważ się być Mądrym!”, zorganizowanym przez I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej. Honorowy patronat nad Konkursem objęli m.in: Poseł na Sejm RP Urszula Nowogórska, Małopolski Kurator Oświaty Barbara Nowak, Biskup Ordynariusz Diecezji Tarnowskiej Andrzej Jeż, Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita, Marszałek Małopolski Witold Kozłowski, Starosta Limanowski Mieczysław. Jednym z celów konkursu jest kształtowanie filozoficznych zainteresowań młodzieży, rozwijanie samodzielnego myślenia uczniów oraz formowanie ich wrażliwości poznawczej i moralnej. Nasza uczestniczka przygotowała pracę wizualną na temat: „Czym jest odpowiedzialność za słowo i na czym polega etyka zawodu influencera?” 9 marca podczas uroczystej Gali Finałowej odebrała nagrodę. Gratulujemy wspaniałego sukcesu!
Szczegółowa relacja z finału konkursu znajduje się pod linkiem:
ELIMINACJE SZKOLNE DO GMINNEGO KONKURSU ORTOGRAFICZNEGO
21.02.2023r. w Dniu Języka Ojczystego odbyły się eliminacje szkolne do konkursu o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno, zorganizowane przez polonistki: Magdalenę Smoleń i Joannę Janik. Do zmagań przystąpiło 19 uczniów, którzy swoje umiejętności wykazali w dyktandzie oraz teście sprawdzającym m.in. znajomość zasad pisowni. Oto wyniki:
Kategoria klas IV-VI
I miejsce: Milena Wesołowska
II miejsce: Aleksandra Kukla
III miejsce: Amelia Piwowarska
Kategoria klas VII-VIII
I miejsce: Maja Wołek
II miejsce: Zofia Witek
III miejsce: Karolina Machaj
Laureatki konkursu otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, laureatkom gratulujemy wspaniałych wyników i życzymy powodzenia w eliminacjach gminnych.
Wyniki rekrutacji
Wyniki rekrutacji do Publicznego Przedszkola oraz Publicznej Szkoły Podstawowej w Maszkienicachna rok szkolny 2023/2024
1. Po przeanalizowaniu wniosków o przyjęcie do przedszkola na rok 2023/2024 Komisja Rekrutacyjna orzeka, co następuje:
Wszystkie dzieci zostały przyjęte do Publicznego Przedszkola w Maszkienicach na rok 2023/2024.
2. Po przeanalizowaniu wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej na rok 2023/2024 Komisja Rekrutacyjna orzeka, co następuje:
Wszystkie dzieci zostały przyjęte do Publicznej Szkoły Podstawowej w Maszkienicach na rok 2023/2024.
W terminie od 6 marca do 9 marca 2023 należy potwierdzić wolę przyjęciaw postaci pisemnego oświadczenia.
Dokumenty należy składać w sekretariacie Szkoły.
Dokumenty dostępne w zakładce -> Rekrutacja
link poniżej
https://zspmaszkienice.edupage.org/a/rekrutacja
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie