• Warsztaty kulinarne

• Dnia 25.09.2023 r. uczniowie klas 1-3 wraz z wychowawcami przeprowadzili warsztaty kulinarne pod hasłem : „Zdrowo i kolorowo” w ramach innowacji. Temat nawiązywał do zdrowego śniadania - kolorowe kanapki, na których zagościły same witaminki, a mianowicie serek, szyneczka, papryka, pomidor, ogórek, sałata wiele innych. Dzieci z uśmiechem i wielkim zapałem wykonywały powierzone im zadanie. Po samodzielnym wykonaniu kanapek nastąpiła degustacja.

• Rajd pieszy

• Rajd pieszy już na stałe wpisał się w kalendarz roku szkolnego naszego Zespołu. Tym razem w jesiennej aurze klasy VI i VII wyruszyły na długą wędrówkę, a miejscem docelowym w tym roku był wyjątkowo Zamek Czchów, ze  względu na prowadzone na zamku w Melsztynie prace konserwatorskie. Pogoda dopisała, chociaż miejscami brakowało przejrzystego nieba na podziwianie widoków. Grupa wyruszyła o godz. 7.30 spod szkoły. Trasa wiodła przez Dębno, tereny sadownicze pomiędzy Łysą Górą a Porąbką Uszewską oraz tereny leśne w okolicach Jaworska i Gwoźdźca. W miejscowości Olszyny był czas na dłuższy odpoczynek i na zjedzenie czegoś dobrego. Po przerwie uczniowie podjechali busem na zamek w Czchowie, gdzie mogli podziwiać piękną panoramę roztaczającą się z dziedzińca zamkowego.

• Dzień Kropki

• 15. września obchodzimy Dzień Kropki - jedno z naszych ulubionych świąt. W tym dniu jesteśmy kreatywni i puszczamy wodze fantazji. I oczywiście ubieramy się w kropki!

• Spotkanie z Pisarką

• Dnia 13 września w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Panią Barbarą Supeł, w którym udział wzięły dzieci 5 i 6 letnie. Pani Basia jest  autorką wielu książek dla najmłodszych dzieci. Najbardziej znane dotyczą przygód Jadzi Pętelki i jej brata Stasia.

Starszaki miały okazję wysłuchać fragmentu książeczki z serii "Staś Pętelka" oraz poznać tajniki tworzenia historii zawartych w jej książeczkach, a także wziąć udział w zabawach animacyjnych zaproponowanych przez naszego gościa. Spotkanie było bardzo udane, dzieci bawiły się świetnie. Pani Basi Supeł serdecznie dziękujemy za wspólnie spędzony czas.