•  PINOKIO BOHATEREM WIECZORU Z KSIĄŻKĄ
          • PINOKIO BOHATEREM WIECZORU Z KSIĄŻKĄ

• 23 kwietnia już po raz ósmy w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Maszkienicach odbył się Wieczór z Książką. Spotkanie, podczas którego czytano baśń Carlo Collodiego pt. „Pinokio”, zgromadziło wielu miłośników literatury. Wśród czytających oprócz uczniów byli pan Grzegorz Kubacki - wizytator Małopolskiego Kuratorium Oświaty, pan Jacek Szklarz - zastępca Wójta Gminy Dębno, rodzice, dziadkowie i nauczyciele. Wzorowo przygotowane prezentacje fragmentów tekstu urozmaiciły odpowiednio dobrane sceny filmowej adaptacji utworu oraz konkurs wiedzy o książce i autorze. Niepowtarzalny klimat stworzyła piękna dekoracja oraz wystawa drewnianych rzeźb, starych narzędzi z drewna i dziecięcych zabawek. W przerwie częstowano domowymi wypiekami, a dla najwytrwalszych w finale zorganizowano loterię z drobnymi upominkami. Spotkanie było wspaniałą okazją do promowania kultury czytelniczej oraz integracji środowiska lokalnego. Wszystkim zaangażowanym w przygotowanie projektu i obecnym na Wieczorze serdecznie dziękujemy!