• ŚLUBOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW / DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

• W dniu 10 października 2024 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Ślubowania Pierwszoklasistów połączona z obchodami Dnia Edukacji Narodowej.

W obecności dyrekcji, rodziców oraz starszych koleżanek i kolegów, uczniowie klasy pierwszej zaprezentowali swoje zdolności recytatorskie oraz muzyczne. Następnie w niezwykle podniosłej atmosferze, przed sztandarem naszej szkoły pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po wypowiedzeniu roty ślubowania pani dyrektor Dorota Batko dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. Na pamiątkę tego ważnego dnia uczniowie otrzymali Dyplomy Pasowania na Ucznia. Do życzeń dołączyli się również rodzice, którzy przygotowali dla swoich pociech słodki poczęstunek.

W drugiej części przedstawienia uczniowie klasy pierwszej odnieśli się do obchodów z okazji rocznicy powstania Komisji Edukacji Narodowej. Piosenką i życzeniami wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów.

Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku nauczycieli, pracowników obsługi i administracji także ze strony Rady Rodziców, którą reprezentowała pani Katarzyna Zając.

Pracownikom szkoły życzymy jeszcze raz wszystkiego najlepszego!

• "Sprzątanie świata" - klasy 1-3

• Uczniowie otrzymali gumowe rękawiczki i worki na śmieci a następnie wyruszyli, aby sprzątać okolice szkoły i teren naszej wsi. Celem nadrzędnym akcji szkolnej było ukształtowanie postawy odpowiedzialności młodego pokolenia za obecny i przyszły stan środowiska naturalnego.