• Szkolny Konkurs Plastyczny "Najpiękniejszy Stroik Świąteczny"

• Wyniki Szkolnego Konkursu Plastycznego "Najpiękniejszy Stroik Świąteczny":

Klasy I-IV

1. Hubert Hebda, Blanka Hebda

2. Blanka Kural, Karol Krawczyk, Oliwia Kubala

3. Szymon Czyż, Ksawery Pałucki

Klasy V-VIII

1. Milena Wesołowska

2 Lilianna Rzuciło

3. Oskar Hebda, Wojciech Chrząszcz

• Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek

• 22 grudnia 2022 r. w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Maszkienicach odbył się Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek pod hasłem Niech kolęduje z nami cały świat. Jury w składzie: p. Paulina Góra p. Kinga Miechurska oraz Maja Wołek wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Laureatką I miejsca w kategorii klas I - III została Julia Michałek. Na drugim miejscu uplasował się Gabriel Wyborski, zaś na trzecim Wiktoria Lewandowska. Wyróżnienie przyznano Oliwii Lewandowskiej. W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Maja Nalepka, drugie duet Antoni i Marek Stec, zaś trzecie Lena Śledź. Wyróżniono Milenę Wesołowską. W najstarszej kategorii zwyciężyła Magdalena Chrapusta. Drugie miejsce zajęła Izabela Ciuruś. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Laureaci pierwszych miejsc we wszystkich kategoriach wiekowych zaprezentują naszą szkołę w Gminnym Konkursie Kolęd i Pastorałek w Łysej Górze. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy.

• Wieczór z Książką

• Wieczór z książką już po raz siódmy odbył się w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Maszkienicach. Tym razem 20. grudnia czytano „Opowieść wigilijną”, która swoją tematyką i przesłaniem doskonale wpisuje się w obchody świąt Bożego Narodzenia. Uroczystość zgromadziła dużą ilość uczniów, rodziców, nauczycieli i przyjaciół szkoły. Wśród nich był pan Wiesław Kozłowski – Wójt Gminy Dębno, pani Małgorzata Derus- kierownik Biblioteki Publicznej w Maszkienicach, pan Andrzej Król- aktor Teatru Nie Teraz oraz pani Agnieszka Witek- z-ca dyrektora DCK d.s. bibliotek. Młodzież, dzieci oraz dorośli czytali fragmenty książki na tle pięknej świątecznej dekoracji, w blasku świec i choinkowych światełek. Całość dopełniły kolędy w wykonaniu uczniów oraz fragmenty filmowej adaptacji opowieści. Nie zabrakło także konkursu na temat tradycji bożonarodzeniowych oraz loterii fantowej. Wszystko to stworzyło niepowtarzalną atmosferę i ciepły, rodzinny klimat, tym bardziej, że uroczystość stała się okazją do złożenia życzeń świątecznych przez pana Wójta oraz panią Dorotę Batko - dyrektor ZSP w Maszkienicach. Wszystkim uczestnikom i organizatorom Wieczoru serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok!

• Z DOBRĄ NOWINĄ

• 14 grudnia wolontariuszki z klasy 5 przedstawiły montaż słowno – muzyczny w Kaplicy Zakładu Opiekuńczo - Leczniczego w Brzesku, dzięki czemu chorzy mogli wysłuchać wzruszających wierszy i śpiewu kolęd. Projekt został zrealizowany w ramach akcji: „Podaruj dobre słowo” zorganizowanej przez opiekunki koła wolontariatu: Joannę Janik i Justynę Knap. W ramach wydarzenia przekazano pacjentom samodzielnie wykonane przez naszych uczniów karty świąteczne z życzeniami oraz figurki aniołków. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy!

• W Kopalni Soli w Bochni

• Mikołajkowy wieczór i noc z 6 na 7 grudnia  uczniowie klasy V spędzili w Kopalni Soli w Bochni pod opieka pani Joanny Janik i pana Tomasza Świerczka. Podziemny pobyt rozpoczął się zwiedzaniem muzeum trasą multimedialną, która wszystkim bardzo się podobała. Dzięki ciekawym animacjom uczniowie poznali historię wyrobiska, pierwszych władców zarządzających kopalnią oraz powiązania dworów królewskich z handlem europejskim. Uwagę przykuwały wizualizacje przedstawiające pracę górników pod ziemią, urządzenia służące do transportu soli na powierzchnię oraz niebezpieczeństwa, na jakie byli narażeni. Pobyt stał się także okazją do wzmocnienia kondycji fizycznej na boisku sportowym oraz organizowania zabaw integrujących grupę. Dodatkową atrakcją wyjazdu była podróż pociągiem na trasie: Sterkowiec-Bochnia.

• Akcja „Różaniec - to skarb, który trzeba odkryć”

• W listopadzie zakończyliśmy akcję „Różaniec - to skarb, który trzeba odkryć”, w której wzięli udział uczniowie z klasy IV i V.  Tematem akcji było wykonanie dowolną techniką różańca. Wykorzystano najróżniejsze metody, prace były pomysłowe i oryginalne. Jednym z głównych celów akcji było rozbudzenie umiłowania modlitwy różańcowej, a także rozwój talentów dzieci, rozwijanie aktywności twórczej, pobudzenie wyobraźni oraz wykorzystanie zdobytych umiejętności.