• Spotkanie z Babką od Histy

• W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa  dnia 27 stycznia 2023 uczniowie klas 8 Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Maszkienicach uczestniczyli w spotkaniu online z Agnieszką Jankowiak-Maik, autorką książki „Historia, której nie było”. Pisarka, znana jako blogerka „BABKA OD HISTY” jest przede wszystkim nauczycielką historii i w szerokim rozumieniu edukatorką historyczną, umiejętnie wykorzystującą nowoczesne media do popularyzowania nauki o przeszłości. Jej dokonania zostały wielokrotnie docenione, m.in. dwukrotnie otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Poznania a także wyróżnienie w konkursie Wielkopolski Nauczyciel Roku, a to tylko niektóre z jej tytułów.

Pani Agnieszka Jankowiak-Maik jako autorka pasjonuje się odkrywaniem przed czytelnikami mniej znanych epizodów, których zrozumienie zmienia postrzeganie ważnych wydarzeń i procesów dziejowych. Zależy jej także na walce ze stereotypami i ukazywaniu prawd historycznych w sposób ukierunkowany na samodzielne wysnuwanie wniosków przez czytelników. Nic więc dziwnego, że spotkanie było dla młodzieży ciekawym doświadczeniem edukacyjnym i możliwości zmiany perspektywy. „Babka od histy” nie tylko poruszyła wiele ciekawych wątków wielowiekowej historii Polski, ale także wskazała uczniom inspirujące narzędzia cyfrowe pomocne w poznawaniu przeszłości. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Agnieszce Jankowiak-Maik za odwiedzenie naszej szkoły i życzymy następnych interesujących publikacji!

• Rekrutacja

• Bardzo prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi rekrutacji do Publicznej Szkoły Podstawowej oraz Publicznego Przedszkola w Maszkienicach na rok szkolny 2023/2024.

• KONKURS CZYTELNICZY ROZSTRZYGNIĘTY!

• 19 stycznia 2023r. uczniowie klas: IV-VI uczestniczyli w Szkolnym Konkursie Czytelniczym pod hasłem: "W roli detektywa niezwykłe przygody się przeżywa" zorganizowanym przez bibliotekę szkolną. Najlepszą znajomością powieści detektywistycznej Adama Bahdaja pt. "Kapelusz za sto tysięcy" wykazali się uczniowie klasy V. Zwycięstwo wywalczyła Aleksandra Kukla, drugą lokatę zajął Wojciech Chrząszcz, a na trzecim miejscu uplasowali się ex aequo: Maja Nalepka i Nikodem Nowak. Laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy przygotowane przez panią Joannę Janik. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy wielu fantastycznych wrażeń podczas spotkań z książkami.