• Wycieczka klas 4 - 6

• 19 maja uczniowie klasy IV, V i VI uczestniczyli w wycieczce turystyczno-krajoznawczej szlakami Małopolski. W Nowym Sączu zwiedzili Miasteczko Galicyjskie, gdzie w specjalnie wybudowanych domkach zaaranżowano wnętrza apteki, poczty, stolarni, straży pożarnej oraz zakładu fryzjerskiego, krawieckiego i fotograficznego. Lokale wyposażone w sprzęty i narzędzia używane ponad sto lat temu oraz barwne opowieści przewodników przybliżyły życie mieszkańców Galicji z czasów zaborów. Następnie górskim szlakiem grupa dotarła do schroniska Cyrla położonego na wysokości 844 m n.p.m. Po drodze uczniowie zwiedzili ruiny średniowiecznego zamku obronnego znajdującego się na wzgórzu we wsi Rytro, skąd można podziwiać malowniczą dolinę Popradu i  panoramę Beskidu Sudeckiego.

Wycieczka dostarczyła wielu emocji, a górski szlak, miejscami mokry i bagnisty po długotrwałych deszczach, był (szczególnie dla chłopców) wielką atrakcją. Mimo kilkugodzinnej wędrówki nikt nie marudził i wszyscy w doskonałych humorach wrócili do autokaru. Pyszny obiad w schronisku i lody wynagrodziły trudy wędrówki. Tak więc opiekunowie: pani Agnieszka Osak, pani Joanna Janik i pan Tomasz Świerczek byli dumni ze swoich wychowanków.

• Mistrzowie Ortografii Gminy Dębno

• 17 maja 2023r. w Zespole Szkolno -  Przedszkolnym w Maszkienicach po raz 26. odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas IV-VI pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Dębno – Pana Wiesława Kozłowskiego. Uczestniczyło w nim 16. uczniów z ośmiu szkół. Część pierwsza składała się z dyktanda najeżonego trudnościami ortograficznymi, a w drugiej rozwiązywano test sprawdzający m.in. znajomość zasad pisowni oraz kompetencje ortograficzno - językowe.

Komisja złożona z nauczycieli - polonistów ustaliła następujące wyniki konkursu:

I miejsce: Alicja Bury -  Zespół Szkolno - Przedszkolny w Dębnie                                                                  (opiekun mgr Agnieszka Śmietana)

II miejsce: Maksymilian Stoszko - Publiczna Szkoła Podstawowa w Porąbce Uszewskiej (opiekun mgr Jolanta Polak)

III miejsce: Aleksandra Kukla - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Maszkienicach (opiekun  mgr Joanna Janik)

Wyróżnienia:

Milena Wesołowska - Zespół Szkolno - Przedszkolny w Maszkienicach (opiekun mgr Joanna Janik)

Karol Kubala - Publiczna Szkoła Podstawowa w Biadolinach Szlacheckich (opiekun mgr Barbara Jeleń)

Uroczyste wręczenie dyplomów oraz nagród odbędzie się 22 czerwca 2023r. o godz.10.00 na Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie. Laureatom gratulujemy sukcesów, a wszystkim  uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy do kolejnej edycji w przyszłym roku.

• Bezpłatna zbiórka elektrośmieci

Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
            Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty

sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji:     15.05. - 25.05.2023 r.

Miejsce Akcji: Zespół Szkolno - Przedszkolny w Maszkienicach
                                    (plac od strony wejścia do sali gimnastycznej)

Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o.

Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ; 83 341 75 94 wew. 23; w godz. 8:00 - 16:00

e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP.

NIE ODBIERAMY TONERÓW I ŚWIETLÓWEK

Poniżej szczegółowy wykaz sprzętu elektrycznego i elektronicznego podlegającego zbiórce.