22 października 2021 r. uczniowie klas I-III wraz z wychowawcami zwiedzali Kopalnię Soli w Wieliczce. Podczas zwiedzania zobaczyli wykute w soli piękne komory, niesamowite podziemne jeziora, cudowną kaplicę św. Kingi, majestatyczne konstrukcje ciesielskie i unikalne solne rzeźby. Pokonali blisko 3 kilometry krętych korytarzy, 800 schodów i zeszli na głębokość 135 metrów pod ziemię. Zobaczyli również makietę wioski jak ówcześni ludzie żyli, jak górnicy wydobywali z kopalni sól i jak ją przetwarzali. Po tej wycieczce docenili jak ciężka jest praca górników.
Podsumowanie Szkolnego Konkursu Religijnego „Bł. Kardynał Stefan Wyszyński w oczach dzieci”
„Kardynał Stefan Wyszyński – przyjaciel Maryi ” to hasło I Szkolnego Konkursu Religijnego. Dokonano oceny prac zgodnie z założeniami regulaminu, biorąc pod uwagę oryginalność ujęcia tematu, zgodność pracy z tematyką oraz walory estetyczne.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce: Natalia Surga, Blanka Hebda
II miejsce: Milena Wesołowska, Eliza Macheta
III miejsce: Oliwia Kubala, Hubert Hebda, Leon Wróbel
Wyróżnienia: Milena Biga, Oskar Hebda, Michalina Kądziołka,Wiktoria Lewandowska, Lena Śledź
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy zaangażowania i wspaniałych pomysłów.
Organizator
Justyna Knap
Zwiedzanie Muzeum Auschwitz-Birkenau
11 października 2021 r. uczniowie klas 7a, 7b i 8 wraz z nauczycielami zwiedzili Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau, które powstało na terenach byłego niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Muzeum od 1947 roku jest placówką naukowo‑badawczą i edukacyjną gromadzącą, opracowującą, konserwującą i udostępniającą dokumenty i przedmioty poobozowe. Miejsce Pamięci i Muzeum obejmuje obszar dwóch zachowanych części obozu: Auschwitz I i Auschwitz II-Birkenau. Obóz Auschwitz stał się dla świata symbolem terroru, ludobójstwa i Szoa. Wizyta młodzieży naszej szkoły w tym autentycznym Miejscu Pamięci jest unikatowym doświadczeniem edukacyjnym.
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA
29 września nasza szkoła włączyła się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Z powodu obostrzeń pandemicznych uczniowie kl. IV czytali przez szkolny radiowęzeł. Były to wiersze M. Strzałkowskiej z tomiku pt. „Rady nie od parady” oraz fragmenty książki M. Kozioła pt.„Skrzynia Władcy Piorunów”. W przedszkolu odbyły się zajęcia pod hasłem: „Zabawy z Groszkiem”. Dzieci poznały wesołe przygody zielonego ludka, a następnie wykazały się doskonałą umiejętnością głoskowania, sylabizowania oraz rozpoznawania figur i kolorów.
Rok Norwida
Jednym z literackich patronów roku 2021 jest C. K. Norwid. Ten wybitnie uzdolniony poeta tworzący w epoce romantyzmu, prozaik i filozof, malarz i rzeźbiarz, urodził się w 1821r. w niewielkiej wiosce w pobliżu Warszawy. 24 września, w dniu urodzin poety, młodzież z kl. VIIa i VIIb w krótkim apelu przedstawiła istotne wydarzenia z jego biografii oraz przypomniała najważniejsze utwory. Wzruszająca recytacja wierszy na tle muzyki F. Chopina stworzyła klimat zadumy i nostalgii nad losem artysty, którego twórczość została w pełni doceniona dopiero po śmierci.
Niech żyją kropki!!!
Dzień Kropki to święto kreatywności, twórczości i wspólnego działania. Z tej okazji w szkole obowiązywał strój w kropki, co od razu wywołało wesoły nastrój. Uczniowie klas młodszych szukali kropek wśród zwierząt, roślin i przedmiotów codziennego użytku, tworząc barwne prace plastyczne. Pierwszoklasiści poznali wiele gatunków zwierząt z kropkami w różnych kształtach i kolorach jak np. barwne motyle, salamandry czy rysie. Starsi rozwiązywali w bibliotece kropkowe zadania, które niekiedy wcale nie były takie proste, a twister cieszył się powodzeniem zarówno wśród młodszych jak i starszych uczniów. 15-go września wszyscy mieli doskonały humor!
Spotkanie z policjantem
13 września klasę I odwiedził pan policjant asp. Rafał Młynarczyk, który przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach oraz przypomniał numery alarmowe. Dzieci otrzymały wskazówki, jak zachować się w sytuacji spotkania osoby obcej. Największym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta. Dzieci dzieliły się także swoimi doświadczeniami, pokazały, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy się zachowywać na drodze i w najbliższym otoczeniu. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe opaski odblaskowe.
Narodowy Spis Powszechny
Szanowni Państwo,
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 trwa tylko do 30 września br.
Udział w spisie jest obowiązkowy, a odmowa udziału może skutkować nałożeniem kary grzywny.
Obowiązkową i najwygodniejszą metodą udziału w spisie jest samospis internetowy – na stronie internetowej spis.gov.pl należy zalogować się do aplikacji i wypełnić formularz spisowy.
Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie:
- korzystając z punktów spisowych przygotowanych w urzędzie statystycznym lub miejscowym urzędzie gminy/miasta;
- dzwoniąc na infolinię spisową pod numer telefonu 22 279 99 99 od poniedziałku do soboty od 8.00 do 18.00 (od dnia 13 września br. do końca trwania spisu tj. 30 września br. infolinia będzie czynna w godzinach od 8.00 do 20.00).
Z osobami, które nie spiszą się samodzielnie, będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi – telefonicznie (z numerów 22 828 88 88 lub 22 279 99 99) lub bezpośrednio. Przypominamy, że zgodnie z ustawą o narodowym spisie powszechnym ludności i mieszkań w 2021 r. nie można odmówić przekazania danych rachmistrzowi kontaktującemu się z osobami fizycznymi objętymi spisem.
Udział w spisie to nasz ustawowy obowiązek – nie odkładajmy go na ostatnią chwilę.
Spiszmy się, bo Liczymy się dla Polski!
SĄ W ŻYCIU CHWILE TAK UROCZYSTE...
25 czerwca 2021r. pożegnaliśmy kolejny rok szkolny. Ze względu na obostrzenia pandemiczne uroczystość odbyła się na szkolnym boisku. Akademia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego, po czym głos zabrali absolwenci, którzy słowami poezji wspominali szkolne lata oraz dziękowali wychowawcom i nauczycielom za życzliwość, uśmiech i troskę o rozwój moralny i intelektualny. Słowa refrenu znanej piosenki: „Szczęśliwej drogi, już czas” wzruszyły zgromadzonych uczniów, nauczycieli i rodziców. Pani Dyrektor Dorota Batko złożyła ósmoklasistom życzenia wielu sukcesów w dalszej edukacji, a następnie wręczyła świadectwa ukończenia szkoły, nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz wzorowe zachowanie, a także nagrody za szczególne zaangażowanie w działalność szkolnego wolontariatu i wzorową frekwencję. Podziękowania za pracę na rzecz szkoły i środowiska lokalnego skierowała również do rodziców.
Część oficjalna uroczystości zakończyła się pożegnaniem pani mgr Bogumiły Kukli odchodzącej na emeryturę. Wychowawczyni klasy III odebrała od pani Dyrektor słowa uznania i wdzięczności za 40 lat pracy oraz ogromne zaangażowanie w wychowanie i edukację dzieci. Po wręczeniu trzecioklasistom nagród za sukcesy w nauce uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.
Wszystkim uczniom i nauczycielom życzymy zasłużonego wakacyjnego wypoczynku oraz szczęśliwego powrotu do szkoły w pełni sił i z zapałem do podejmowania nowych wyzwań.
Dobry Start 300+
Od roku szkolnego 2021/2022 świadczenie w ramach programu „Dobry Start 300+” będzie przyznawał i wypłacał Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Dotychczas obsługę wniosków i wypłatę tego świadczenia realizowały ośrodki pomocy społecznej.
Wnioski będzie można składać od 1 lipca do 30 listopada 2021 r. tylko drogą elektroniczną, przy wykorzystaniu następujących kanałów:
- portalu Platformy Usług Elektronicznych (PUE) ZUS,
- bankowości elektronicznej,
- portalu empatia.mpips.gov.pl.
Świadczenie będzie wypłacane wyłącznie na konto bankowe wskazane we wniosku.
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021
Uroczystość zakończenia roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25 czerwca 2021 r. o godz. 9.30 na boisku szkolnym (w razie niekorzystnych warunków pogodowych - w sali gimnastycznej, bez udziału rodziców, z zachowaniem reżimu sanitarnego). Podczas uroczystości zostaną wręczone świadectwa i nagrody dla uczniów klas 8 i 3. Uczniowie klas 1-2 oraz 4-7 otrzymają świadectwa oraz nagrody z rąk wychowawców w salach lekcyjnych.
Uroczysta Msza Święta na zakończenie roku szkolnego zostanie odprawiona 23 czerwca 2021 r. o godz. 16.00.
Piknik Rodzinny
Szanowni Państwo,
w imieniu Wójta Gminy Dębno, Pana Wiesława Kozłowskiego zapraszamy na Piknik Rodzinny połączony z I Małopolskim Turniejem Wsi – Dębno 2021.
Piknik odbędzie się w dniach 19, 20.06.2021r. od godz.9.00 przy Hali Widowiskowo-Sportowej w Dębnie.
Podczas wydarzenia w dniu 19 czerwca (sobota) w godzinach od 9.00 do 15.00 będzie można bez rejestracji zaszczepić się przeciw COVID-19 jednodawkowym preparatem Johnson&Johnson. Podczas rejestracji potrzebny będzie wyłącznie dowód osobisty.
Na gości wydarzenia czekać będą atrakcje dla dzieci – animacje, zamki, zjeżdżalnie, pokazy strażackie, kiełbaski z grilla, wata cukrowa, skosztować można będzie smacznych, staropolskich potraw podanych według tradycji przez Koła Gospodyń Wiejskich z terenu Gminy Dębno, i wiele innych atrakcji.
Mistrzowie Czytania
1 czerwca odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem: „Dzieci dzieciom”. Warunkiem udziału było piękne odczytanie fragmentu wybranej książki. W zmaganiach konkursowych uczestniczyło 20 uczniów z kl. I-VI. Jury w składzie: pani Agata Ciężadło, pani Katarzyna Barnacka oraz Julia Legutko - przew. samorządu uczniowskiego oceniały płynność, artykulację, dykcję oraz tempo czytania.
W kategorii klas młodszych najlepiej zaprezentowała się Maja Nalepka z kl. III, drugą lokatę zajęła Lenka Śledź z kl. II, a trzecią Amelia Piwowarska z kl. III. W kategorii klas starszych zwyciężyła Angelina Grochola z kl. VIb, na drugim miejscu uplasował się Bartosz Rusin z kl. VIa, natomiast trzecie miejsce zdobył Jakub Rydz z kl. IV. Serdecznie gratulujemy!
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody książkowe. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za przygotowanie się do udziału w konkursie.
LAUREATKI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU HISTORYCZNEGO
Uczennice klasy VIII: Eliza Jeziorek i Gabriela Walczak odniosły wielki sukces w ogólnopolskim konkursie: „Kresy – polskie ziemie wschodnie w XX wieku” organizowanym przez Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Krakowie oraz Uniwersytet Papieski im. Jana Pawła II w Krakowie. Projekt naukowy od trzech lat dzieli się na dwa etapy: wojewódzki (IX edycja) oraz centralny (III edycja). Zadaniem każdej z uczennic było przygotowanie pracy historycznej z wykorzystaniem oryginalnych i niepublikowanych wcześniej źródeł. Dokonania Elizy i Gabrieli, pisane pod opieką merytoryczną Piotra Marecika i po konsultacjach językowych z panią Joanną Janik, zostały wyróżnione przez komisję wojewódzką w Krakowie, a następnie przez komisję centralną w Warszawie. Dzięki temu uczennice znalazły się w zaszczytnym gronie laureatów konkursu na szczeblu ogólnopolskim. Serdecznie gratulujemy wspaniałego sukcesu i życzymy kolejnych!
Sukces w konkursie historycznym o Kazimierzu Wielkim
W b.r. szkolnym odbyła się IX edycja Powiatowego Konkursu Historycznego: „Kazimierz Wielki i jego czasy”. Jego organizatorami są Zespół Szkoły i Przedszkola w Złotej, Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Czchowskiej oraz Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Czchowie. Honorowy Patronat sprawują Starosta Brzeski i Burmistrz Czchowa. Celem konkursu jest przybliżenie dzieciom i młodzieży faktów z życia i działalności Kazimierza Wielkiego, rozbudzanie zainteresowań przeszłością oraz motywowanie uczniów do samodzielnego zdobywania wiedzy. Z naszej szkoły do I. etapu konkursu przystąpiło 6 uczniów z klas IV—VI pod kierunkiem pani dyrektor Doroty Batko. Wszyscy osiągnęli bardzo dobre wyniki. Największy sukces odniosła uczennica kl. VIb Zofia Witek, która zakwalifikowała się do etapu finałowego i 8 czerwca będzie walczyć o zwycięstwo. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale!
Informacja dla uczniów klasy 8
Od dziś, 17 maja uczniowie mogą składać wnioski o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej. Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych będą ogłoszone 2 sierpnia. Szczegółowy harmonogram postępowania rekrutacyjnego https://gov.pl/.../edukacja-i.../terminy-rekrutacji-do-szkol
Zasady pracy szkoły od 17 maja 2021 r.
Od 17 maja do 28 maja br. uczniowie klas IV - VIII uczęszczają do szkoły na zajęcia hybrydowo.
Prosimy o zapoznanie się z harmonogramem dostępnym w zakładce Komunikaty.
Uczniowie klasy ósmej!
Zapraszamy na bezpłatną transmisję online, na której zostaną zaprezentowane etapy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w oparciu o system Nabory VULCAN. Podczas prezentacji zostanie przedstawiony kandydatom tegoroczny harmonogram naboru.
Kandydaci dowiedzą się, na co zwrócić szczególną uwagę oraz jakie dokumenty należy dostarczyć do szkół. Dodatkowo przedstawiony zostanie proces wyboru placówek i podpisywania elektronicznego wniosku.
Webinarium odbędzie się 13 maja o godzinie 17:00.
https://www.vulcan.edu.pl/strona/akcja-rekrutacja--elektroniczne-nabory-w-trakcie-pandemii-2021-852
Dyżur wakacyjny w przedszkolach
Prosimy o zapoznanie się z informacjami na temat dyżurów wakacyjnych przedszkoli. Karty zgłoszenia należy złożyć do 10 maja 2021 r. Regulamin oraz karta zgłoszenia w zakładce Przedszkole - Materiały do pobrania - Dyżur wakacyjny.
Archiwum Aktualności
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Wszystkie