28. kwietnia uczniowie kl. IV-VI wzięli udział w Koncercie Muzyki Filmowej, który odbył się w Zespole Szkół w Porąbce Uszewskiej. Młodzi artyści z Państwowej Szkoły Muzycznej I Stopnia w Domosławicach oraz filii gospodarzy zachwycili publiczność profesjonalnymi wykonaniami przebojów z takich filmów jak „Pszczółka Maja”, „Kubuś Puchatek”, „Kung Fu Panda”, „Avatar” oraz utworów Hansa Zimmera. Obcowanie z muzyką na żywo było dla wszystkich ogromną przyjemnością.
Prelekcje dla rodziców
26. kwietna podczas zebrania z rodzicami odbyła się prelekcja, którą przeprowadziła pani Alicja Koźmińska – kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku. Spotkanie dotyczyło wpływu czytania na kształtowanie osobowości młodego człowieka. Pani Alicja pięknie opowiadała o dobroczynnej roli książki w budowaniu relacji dziecka z rodzicem, dlatego zachęcała do wspólnego rodzinnego czytania. W prelekcji przywołała książkę Ireny Koźmińskiej „Wychowanie przez czytanie”. Zwróciła uwagę na wiele zalet czytania, spośród których najistotniejsze to nauka języka i swobodnego wypowiadania się, bogacenie zasobu słownictwa i wiedzy, rozwijanie wyobraźni dziecka, koncentracji, myślenia logicznego, kształtowanie właściwych postaw, zaspokajanie potrzeb psychicznych. W podsumowaniu zostały przywołane słowa, które warto zapamiętać.
„Dar języka jest darem
prawdziwie mądrej miłości,
a rodzic najważniejszym ofiarodawcą”
/Irena Koźmińska/„Naród, który mało czyta, mało wie.
Naród, który mało wie, podejmuje złe decyzje
– w domu, na rynku, w sądzie,
przy urnach wyborczych. (…)”/The Read-Aloud Handbook,
Jim Trelease/
Zachęcanie do czytania zostało poparte przez pana Bogumiła Machaja, przedstawiciela Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Brzesku, który zwrócił uwagę na zagrożenie wynikające z korzystania przez dzieci i młodzież z zasobów Internetu, a w szczególności portali społecznościowych.
Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty
„Działo się to w pobliżu Sandomierza. Głęboko w lesie stała malutka chatka. Żyła w niej samotna staruszka, która wcale nie była czarownicą, tylko podmienioną królewną…” - tak zaczęło się dyktando najeżone trudnościami, z którym zmierzyli się po raz 22. uczniowie kl. IV-VI biorący udział w walce o zwycięstwo w Gminnym Konkursie Ortograficznym. Odbył się on 25. kwietnia b.r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach dzięki współpracy z Dębińskim Centrum Kultury. Uczestnicy musieli się wykazać nie lada umiejętnościami z dziedziny ortografii, bowiem oprócz dyktanda uzupełniali trudny test sprawdzający m.in. stopień opanowania zasad pisowni. Do zmagań o tytuł Mistrza Ortografii przystąpiło aż 19. uczniów. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała polonistka Joanna Janik. Zwycięstwo wywalczyła Julia Górska z ZS w Woli Dębińskiej (opiekun Zuzanna Jarek), na drugim miejscu uplasowała się Natalia Miernikowska z ZSP w Maszkienicach (opiekun Magdalena Smoleń), trzecie miejsce zajęła Emilia Marek z ZSP w Dębnie (opiekun Anna Hojnowska). Przyznano także wyróżnienia: Zuzannie Kukuś z ZS w Woli Dębińskiej i Magdalenie Bojdo z PSP w Jaworsku. Wszyscy uczestnicy odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Dębińskie Centrum Kultury. Organizatorzy składają podziękowania uczniom oraz ich opiekunom, życząc kolejnych sukcesów w zgłębianiu tajników polskiej ortografii.
W tarnowskim teatrze
21. kwietnia grupa teatralna oglądała w Teatrze L. Solskiego w Tarnowie spektakl pt. „Gdzie jest babcia?”. Przedstawienie poruszało ważne i trudne życiowe tematy dorastania, relacji dzieci z rodzicami i dziadkami, odchodzenia. Młodych widzów zachwyciła niecodzienna scenografia wzbogacona animacjami, fantastyczne stroje aktorów oraz aranżacje muzyczne grane na żywo. Po spektaklu odbyło się spotkanie z pracownikiem teatru, podczas którego uczniowie poznali tajniki tworzenia sztuki scenicznej oraz zwiedzili kulisy teatru. Wycieczka została ufundowana przez Dębińskie Centrum Kultury w ramach Gminnego Przeglądu Zespołów Teatralnych.
Żywa lekcja przyrody
11 kwietnia w naszej szkole odbył się niecodzienny pokaz: „Czy to magia? Nie, to czysta chemia!” Grupa Zaelektryzowani przedstawiła lekcję przyrody, w czasie której uczniowie byli świadkami niezwykłych eksperymentów chemicznych oraz poznali właściwości niektórych pierwiastków i substancji. Mogli także uczestniczyć w prezentowanych doświadczeniach.
ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE TEATRALNYM
6 kwietnia b.r. grupa teatralna z naszej szkoły odniosła sukces w Gminnym Przeglądzie Teatralnym w Niedźwiedzy. Czwartoklasiści oraz Paweł Zych z kl. VI wystąpili w sztuce pt. „Brzydkie kaczątko”, zdobywając pierwszą nagrodę. Szczęśliwi młodzi aktorzy odebrali pamiątkowy dyplom i bilet wstępu do tarnowskiego teatru. Zdolnym artystom oraz ich opiekunom: pani Joannie Janik i pani Magdalenie Drużkowskiej serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Niewątpliwą atrakcją konkursu było spotkanie z gwiazdą serialu „Policjantki i policjanci” Wojciechem Sukiennikiem, który wystąpił także w charakterze jurora. Po ogłoszeniu wyników aktor spotkał się z uczestnikami, aby opowiedzieć o tajnikach pracy na planie filmowym oraz sposobach realizacji reklam telewizyjnych. Uczniowie mogli zadawać pytania i dostać pamiątkowy autograf.
Wycieczka do Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie
4 kwietnia uczniowie klas: IV-VI oglądali w Teatrze im. J. Słowackiego w Krakowie spektakl pt. „Czarnoksiężnik z krainy Oz”. Przedstawienie w sugestywny sposób przedstawiło historię wędrówki Dorotki i jej przyjaciół, którzy marzyli o mądrości, miłości i odwadze. Inscenizacja na podstawie utworu Lymana Franka Bauma zauroczyła widzów wspaniałą grą aktorską, barwnymi dekoracjami i baśniowymi kostiumami. Adaptacja teatralna wybitnego reżysera Jarosława Kiliana z muzyką słynnego kompozytora i wokalisty Grzegorza Turnaua zachwyciła zarówno młodszych jak i starszych widzów.
SYMPOZJUM W KRAKOWSKIEJ BIBLIOTECE
31. marca młodzież z kl. IV – VI pod opieką pani Dyrektor Doroty Batko oraz pani Joanny Janik uczestniczyła w Sympozjum Charytatywnym zorganizowanym w Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego w Krakowie dla Krzysztofa Broszkiewicza – absolwenta brzeskiego liceum, który dwa lata temu uległ poważnemu wypadkowi, jadąc na motocyklu na ostatni egzamin maturalny. Zebrane fundusze zostaną w całości przeznaczone na bardzo kosztowną rehabilitację młodego uzdolnionego mężczyzny. Nasi uczniowie z wielką ochotą postanowili wziąć udział w szlachetnej akcji i wspomóc Krzyśka, którego poznali osobiście przed rozpoczęciem uroczystości. Podczas sympozjum usłyszeli wiele wspaniałych słów od ludzi żyjących w zgodzie z Bogiem, doświadczających jego opieki w wielu trudnych sytuacjach życiowych. Wśród nich byli Janek Mela- podróżnik, który jako pierwszy niepełnosprawny zdobył obydwa bieguny, założyciel fundacji „Poza Horyzonty”, Piotr Żyłka – dziennikarz, redaktor naczelny portalu DEONpl., współautor bestsellerowej książki o nieżyjącym już księdzu Janie Kaczkowskim „Życie na pełnej petardzie”, Krzysztof Skórzyński – dziennikarz Faktów TVN, który relacjonował m.in. przebieg Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Z niezwykle ciepłym przyjęciem spotkali się raperzy: Piotr TAU Kowalczyk, Adrian i Marcin Hebda, członek Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz aktor Teatru Ludowego w Krakowie - Piotr Piecha, zaangażowany w projekt filmowy z podopiecznymi DPS-u w Zebrzydowicach.
MARATON CZYTANIA
29. marca w bibliotece Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Maszkienicach odbył się po raz drugi Maraton Czytania pod honorowym patronatem Wójta Gminy Dębno. Tym razem czytano I. część popularnej serii „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki pt. „Czerwone krzesło”. Inauguracji uroczystości dokonała dyrektor szkoły pani Dorota Batko, która odczytała pierwszy fragment książki, natomiast kolejne czytali uczniowie, rodzice oraz zaproszeni goście. Wśród nich byli Teresa Szydłowska – Wizytator Kuratorium w Krakowie Delegatura Tarnów, Justyna Wójtowicz - Woda – sekretarz gminy Dębno, Piotr Matura przewodniczący Rady Gminy Dębno, Celina Wróbel – radna gminy Dębno, Karol Piwowarski - sołtys Maszkienic, Małgorzata Kubicka – emerytowany kierownik Biblioteki Publicznej w Maszkienicach, Agnieszka Witek - kierownik Biblioteki Publicznej w Maszkienicach, Alicja Koźmińska - kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Brzesku oraz przedstawiciele rodziców: Agata Kucharz, Barbara Bujak i Przemysław Jeziorek. W czasie akcji, której główną koordynatorką była opiekunka biblioteki Joanna Janik, uczestnicy oglądali fragmenty filmu w reżyserii A. Maleszki pt. „Magiczne drzewo”, uczniowie kl. VI zaśpiewali „Rzekę marzeń”, natomiast czwartoklasiści zaprezentowali humorystyczną scenkę z udziałem książkowych bohaterów. Całość odbyła się w niezwykłej scenerii autorstwa pani Karoliny Sobol. Czytających nagrodzono upominkami, które wykonała pani Agnieszka Fikas. W przerwie miłośnicy czytania posilali się wspaniałymi słodkościami przygotowanymi przez panie kucharki, rodziców oraz nauczycieli.
Wszystkim uczestnikom oraz osobom zaangażowanym w pomoc podczas organizacji maratonu składamy serdeczne podziękowania. Dziękujemy pani Justynie Wójtowicz – Woda oraz panu Piotrowi Maturze za przekazanie książek do szkolnej biblioteki.
Organizatorzy II. Maratonu Czytania w ZSP w Maszkienicach
Wielka Liga Czytelników
Adam Kukla z klasy 2b zwyciężył w I etapie Ogólnopolskiego Konkursu pod hasłem Wielka Liga Czytelników. Zgromadził komplet sprawności, które odbierał za przeczytane książki i poprawnie uzupełnione testy. Do drugiego etapu kwalifikowaly się z drużyny, dlatego Adaś nie mógł się sprawdzić w eliminacjach wojewódzkich. Mimo tego serdecznie gratulujemy wytrwałości i dużej wiedzy.
Anioły są wśród nas
Przedstawienia jasełkowe w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach stały się tradycją. W niedzielne popołudnie 8. stycznia młodzi artyści wystąpili na sali gimnastycznej przed licznie zgromadzoną publicznością, którą powitała pani dyrektor Dorota Batko. Na widowni oprócz licznie przybyłych rodziców, dziadków i mieszkańców wsi zasiedli: wójt gminy Dębno Wiesław Kozłowski, radni: Celina Wróbel i Michał Gruszkowski, sołtys Maszkienice Karol Piwowarski, prezes Towarzystwa Domu Ludowego Jan Kita, naczelnik OSP Maszkienice Janusz Miśkowicz oraz kierownik Biblioteki Publicznej w Maszkienicach Agnieszka Witek. Uczniowie tym razem zaprezentowali inscenizację pt. „Anioły są wśród nas” opartą na motywach „Opowieści wigilijnej” Karola Dickensa. Reżyserią całości zajęła się pani Joanna Janik, za choreografię odpowiadały panie: Magdalena Smoleń, Paulina Góra i Agnieszka Fikas, scenografię wykonała pani Karolina Sobol, nad sprzętem nagłaśniającym i oświetleniem czuwał pan Tomasz Świerczek. Widzowie podziwiali na scenie aktorskie i wokalne popisy uczniów klas II-VI oraz przedszkolaków. Najmłodsi zaprezentowali śpiew oraz taniec z motywami angielskiej muzyki ludowej, nieco starsze dzieciaki tańczyły w strojach mikołajowych. Partie solowe zaśpiewali m.in. Paweł Zych i Kinga Piętka, piosenkę Beaty Bednarz „Anioły są wśród nas” wykonała Katarzyna Szlachta – absolwentka ZSP w Maszkienicach. W spektaklu nie pojawiły się upiorne zjawy, lecz dobre duszki, które pokazały chytremu Sknerusowi jego przeszłość, co udało się dzięki nowoczesnej technice komputerowej. Widzowie zobaczyli zatem na ekranie krótkie sceny filmowe w scenerii końca XIX wieku z udziałem dzieci i nauczycieli szkoły. W przygotowanie inscenizacji zaangażowali się także rodzice. Twórcą filmów oraz prezentacji multimedialnej do spektaklu był pan Tomasz Kucharz, stroje uszyła pani Beata Wielgosz, natomiast tkaninę do dekoracji sceny ufundowała pani Joanna Wołek. W inscenizacji nie zabrakło również elementów humorystycznych. Wjazd pana Wiesława Wojtala w roli Mikołaja na pomysłowo przystrojonym rowerze oraz taniec wywołał burzę oklasków i salwy śmiechu. Spektakl skłaniał widzów do refleksji nad istotą świąt Bożego Narodzenia i wartości ważnych w życiu człowieka. Po przedstawieniu głos zabrał pan Wiesław Kozłowski, który złożył wszystkim obecnym życzenia noworoczne. Rodzice oraz pan Jan Kita podziękowali młodym artystom koszem pełnym słodyczy.
DZIEŃ SENIORA
Rada Rodziców działająca przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach oraz parafialny oddział „Caritas ” po raz piąty zorganizowali Dzień Seniora. Uroczystość odbyła się w sobotę 7. stycznia 2017r. na sali gimnastycznej. Gości oficjalnie powitali ksiądz proboszcz Grzegorz Nowak oraz dyrektor zespołu - pani Dorota Batko, która złożyła seniorom życzenia noworoczne. Wśród obecnych byli także sołtys Maszkienic Karol Piwowarski oraz prezes Towarzystwa Domu Ludowego Jan Kita. Spotkanie opłatkowe rozpoczęło się występem młodych artystów: przedszkolaków oraz uczniów klas: II-VI, którzy zagrali w sztuce pt. „Anioły są wśród nas”. Spektakl został przygotowany przez nauczycieli zespołu: Joannę Janik, Magdalenę Smoleń, Karolinę Sobol, Tomasza Świerczka, Paulinę Górę i Agnieszkę Fikas przy współpracy z panem Tomaszem Kucharzem, autorem prezentacji multimedialnej oraz twórcą filmów nagranych z udziałem uczniów i nauczycieli. Nastrojowe pastorałki zaśpiewali Paweł Zych, Kinga Piętka i gościnnie Katarzyna Szlachta – absolwentka ZSP w Maszkienicach. W przedstawieniu nie zabrakło elementów humorystycznych oraz momentów zadumy nad sensem życia i wartościami cennymi dla człowieka. Po krótkiej modlitwie pod przewodnictwem księdza proboszcza goście złożyli sobie życzenia, łamiąc się opłatkiem. Następnie atmosferę rozluźnili członkowie grupy kolędniczej na czele z panem Januszem Cierlikiem, którzy zaprosili gości do wspólnego kolędowania. Panie z Rady Rodziców zadbały natomiast o kulinarną stronę uroczystości, serwując wspaniałe dania. Przy świątecznym stole była także okazja do wspólnych rozmów i wspomnień z lat młodości.
Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek
22 grudnia 2016 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach odbył się XV Szkolny Konkurs Kolęd pod hasłem Niech kolęduje z nami cały świat… zorganizowany przez Karolinę Sobol i Magdalenę Smoleń. W rywalizacji wzięło udział 11 uczniów klas II – VI oraz 11 przedszkolaków. Jury w składzie: Agnieszka Fikas, Marzena Kargul. Żaneta Książek oraz Agnieszka Osak wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. W najmłodszej grupie wiekowej komisja konkursowa postanowiła wyróżnić wszystkich wykonawców. Laureatką I miejsca w kategorii klas I - III została Magdalena Chrapusta. Na drugim miejscu uplasowała się Zofia Witek, zaś na trzecim ex aequo Karolina Machaj i Maja Wołek. Wyróżniono Krystiana Chamielca, Angelinę Grocholę i Adama Kuklę. W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajął Paweł Zych, II – Julia Kula, natomiast III ex aequo - Kinga Piętka i Paulina Rusin. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Radę Rodziców. Laureaci pierwszych miejsc z wszystkich kategorii wiekowych reprezentować będą szkołę w Gminnym Konkursie kolęd i pastorałek bożonarodzeniowych w Łysej Górze. Wykonawcy sięgnęli po piękne, tradycyjne kolędy, jak również po ciekawe, współczesne pastorałki. Poziom tegorocznego konkursu był bardzo wysoki. Uroczystość zakończyły życzenia oraz wspólne kolędowanie.
Mikołajki
6 grudnia odwiedził nas Mikołaj. W tym roku był bardzo dobroduszny i hojny, bo wszyscy uczniowie dostali słodkości. Wyjątkowego gościa w sposób szczególny przywitały przedszkolaki, które z tej okazji przygotowały wiersze i piosenkę o Mikołaju. Na wysokości zadania stanęły także wychowawczynie przedszkola. Pani Paulina Góra w roli Śnieżynki oraz panie: Gertruda Stępak i Magdalena Drużkowska w strojach elfów brawurowo zaśpiewały piosenkę na powitanie przybysza z Laponii. Długo oczekiwany gość z radością rozdawał dzieciakom prezenty.
PODZIĘKOWANIE ZA UDZIAŁ W AKCJI NARODOWEGO CZYTANIA
Nasza szkoła otrzymała od Pary Prezydenckiej podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu powieści H. Sienkiewicza pt. „Quo vadis”. Do listu dołączony został okolicznościowy egzemplarz dzieła noblisty. Wyrazy uznania zostały skierowane nie tylko do organizatorów, lecz również do osób wspierających akcję oraz jej uczestników. Prezydent Andrzej Duda podkreślił w piśmie, że inicjatywa ta stała się okazją do wspólnego przeżywania głębokiego sensu powieści oraz była świadectwem umiłowania rodzimej literatury i polszczyzny. Wyraził także nadzieję, że akcja przyczyni się do ugruntowania roli książki w kształtowaniu postaw i wzorców zachowań oraz zmotywuje nas do częstych kontaktów z literaturą. Zaprosił także do uczestnictwa w kolejnej edycji Narodowego Czytania i wspólnego wyboru tytułu lektury.
Konkurs Czytelniczy
29 listopada odbył się konkurs czytelniczy pod hasłem: „W śnieżnej szacie” zorganizowany przez panią Joannę Janik - opiekunkę szkolnej biblioteki i panią Agnieszkę Witek - kierownik Biblioteki Publicznej w Maszkienicach. W konkursie uczestniczyli uczniowie klas II i III, którzy wykazali się doskonałą znajomością wybranych baśni H. Ch. Andersena i książek Czesława Centkiewicza. Swoją wiedzę wykorzystali w quizach, zagadkach i rebusach. W konkursie zwyciężyła Maja Wołek z kl. IIb, II miejsce ex aequo zajęły Weronika Błańska z kl. III i Magdalena Chrapusta z kl. IIb, na trzeciej pozycji uplasował się Adaś Kukla z kl. IIb. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Andrzejki 2016
24 listopada uczniowie naszej szkoły bawili się na andrzejkach zorganizowanych na sali gimnastycznej. Młodsi zadbali o pomysłowe stroje, dlatego na parkiecie nie zabrakło wróżek, księżniczek, czarodziejów i piratów. Z kolei członkowie samorządu szkolnego pamiętali o tradycyjnych wróżbach andrzejkowych, a uczestniczki koła tanecznego zaprezentowały swoje umiejętności w dyskotekowym układzie choreograficznym przygotowanym pod okiem pani Magdaleny Smoleń. Zabawy sprawnościowe i konkursy wokalne angażowały wszystkich uczestników zabawy, którzy z radością pląsali do rytmu ulubionych utworów. Podczas przerw rodzice zapraszali uczniów na słodki poczęstunek.
Szkolny Konkurs Recytatorski
24 listopada 2016 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Słowem muzyka”. Przedsięwzięcie to już po raz 14 zorganizowały Jadwiga Górska i Magdalena Smoleń. W konkursie wzięło udział 18 uczestników z klas II – VI. Jury w składzie: Joanna Janik, Jolanta Kronenberg, Bogumiła Kukla i Paweł Zych wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych. W grupie dzieci młodszych I miejsce zajęli ex aequo Zofia Witek i Krystian Chamielec. II miejsce przypadło w udziale Karolinie Machaj. Na trzecim miejscu uplasowała się Maja Wołek. Wyróżniono Adama Kuklę. W kategorii klas IV – VI najlepsza okazała się Julia Turlej. II miejsce zajęła Nikola Rojek, zaś III wywalczyły ex aequo Kinga Piętka i Aleksandra Machaj. Organizatorzy konkursu zadbali o dyplomy i ciekawe nagrody. Laureaci pierwszych miejsc w obu kategoriach wiekowych reprezentować będą szkołę w Gminnym Konkursie Recytatorskim. Uroczystość przebiegła w wyjątkowo miłej atmosferze. Publiczność miała okazję wysłuchać interesujących interpretacji wierszy polskich poetów.
Święto Pluszowego Misia
23 listopada w bibliotece szkolnej przedszkolaki oraz drugoklasiści obchodzili Święto Pluszowego Misia, który w tym roku skończy 114 lat. Z tej okazji odświętnie ubrane dzieci przywitały Misia piosenkami, odśpiewały tradycyjne „Sto lat”, po czym wszyscy zatańczyli z solenizantem. Uczniowie kl. IIb przygotowali na tę okazję specjalny taniec, a maluszki własnoręcznie wykonały maski i laurki. Nie zabrakło także tortu urodzinowego ze świeczkami. Opiekunka szkolnej biblioteki pani Joanna Janik opowiedziała o historii powstania misiowych maskotek, a pani Agnieszka Witek - kierownik Biblioteki Publicznej przypomniała najpopularniejszych misiowych bohaterów i zachęciła do przeczytania książeczek o misiach. Dzieci wysłuchały fragmentu o urodzinowym prezencie dla Krzysia, po czym rozwiązały trudne zagadki wymagające doskonałej znajomości przygód mieszkańców Stumilowego Lasu. Poznały także tryb życia niedźwiedzia brunatnego, którego groźny ryk zakończył wesołe spotkanie w bibliotece zorganizowane w ramach akcji: „Cała Polska Czyta Dzieciom”.
Mistrz recytacji
Uczeń klasy VI Paweł Zych został laureatem Międzypowiatowego Turnieju Sztuki Recytatorskiej "Poszukiwania" 2016. Konkurs organizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Żabnie, Dąbrowski Dom Kultury, Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku przeprowadzono w dwóch etapach. Najpierw odbyły się eliminacje powiatowe, w których Paweł zajął I miejsce, następnie finał międzypowiatowy, gdzie został wyróżniony. Nasz uczeń zaprezentował dwa teksty: "Sprawiedliwość" Jana Twardowskiego oraz fr. prozy Marcina Pałasza "Chciałbym mieć psa..." Jury konkursowe wzięło pod uwagę interpretację utworu, kulturę słowa, dobór repertuaru i ogólny wyraz artystyczny. Serdecznie gratulujemy Pawłowi sukcesu tym bardziej, że już nie pierwszy raz nasz uczeń reprezentuje z powodzeniem szkołę na polu zmagań recytatorskich.
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Lipiec 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Wszystkie