• Dzień Chłopaka i zajęcia technologiczne

• Nowa galeria Dzień Chłopaka i zajęcia technologiczne została dodana do albumu fotograficznego

Dzisiejszy dzień rozpoczęliśmy od życzeń dla naszych Chłopców. Uczennice wraz z Rodzicami zatroszczyły się,  o niewielkie niespodzianki, które sprowodowały uśmiech na twarzach kolegów :)
            Następnie rozpoczęliśmy dzień technologiczny. Podczas lekcji fizyki, Uczniowie przeprowadzali doświadczenia związane z indukcją elektrostatyczną. Kolejne klasy miały możliwość obserwacji procesu powstawania wydruków 3D z naszej nowiutkiej drukarki. Oficjalnie zapoznaliśmy się z robotami - Dash i Dot oraz mBlock, którymi mogli sterować młodsi oraz starsi Uczniowie.
            Podczas zajęć korzystaliśmy ze sprzętu zakupionego w ramach projektów #Laboratoria Przyszłości oraz #CMI-edycja 2020/2021.
            Zapraszamy do naszej galerii!

• Dzień Chłopaka i Małopolska Noc Naukowców

• Już jutro - 30 września swoje święto obchodzą Chłopcy :) Już dzisiaj życzymy Wam samych pogodnych dni, życzliwości oraz wielu sukcesów.

Także jutro, w naszym województwie organizowane są pokazy naukowe podczas tzw. Małopolskiej Nocy Naukowców, których celem jest przybliżenie społeczeństwu nowoczesnych technologii oraz innowacyjnych rozwiązań.

Relacja z zajęć technologicznych w naszej szkole będzie dostępna w galerii na stronie internetowej ZSP.

Do wykonania projektów oraz zdjęć wykorzystano sprzęt otrzymany w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• Święto pasji i twórczego działania

• 15. września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. To wesołe święto twórczości wyzwoliło dziecięcy entuzjazm i energię do działania. Dzieci szukały kropek w przyrodzie i literaturze, wykonywały prace plastyczne, a także odkryły rolę kropki w alfabecie Braille’a oraz Morse’a. Wspaniałym uzupełnieniem święta były zajęcia fizyczne na hali z kropką w roli głównej. Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy i zachęcamy do rozwijania swoich pasji i talentów.

• Witamy w szkole!

• 1. września sale szkolne znów napełniły się uczniowskim gwarem i śmiechem. Po dwóch miesiącach wakacji wypoczęci i opaleni wróciliśmy do szkoły. Inauguracja nowego roku szkolnego miała miejsce na sali gimnastycznej, gdzie uroczystość rozpoczęła się występem uczniów klasy V. Młodzi aktorzy w pierwszej części wspominali wakacje i życzyli wszystkim uczniom zapału na nauki, wytrwałości i dobrych ocen, a nauczycielom cierpliwości i satysfakcji z wykonywanej pracy. Druga część miała charakter patriotyczny, ponieważ nawiązała do 83. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Część artystyczna zakończyła się minutą ciszy za poległych w obronie naszej ojczyzny. Następnie głos zabrała pani Dyrektor, która powitała wszystkich w progach szkoły, a szczególnie pierwszoklasistów, po czym przedstawiła wychowawców klas i przydział sal. Wakacje to cudowny czas, ale nie docenilibyśmy go bez czasu przeznaczonego na naukę. Zatem cieszymy się, że znów jesteśmy razem!

• Informacje dotyczące stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023

• Wydział Edukacji i Finansów Oświaty informuje, że istnieje możliwość ubiegania się o pomoc materialną o charakterze socjalnym w formie stypendium szkolnego na rok szkolny 2022/2023 dla uczniów zamieszkałych na obszarze Gminy Dębno. Świadczenia przeznaczone są dla dzieci i młodzieży uczącej się, stanowią formę pomocy materialnej dla rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji finansowej i życiowej.

Udzielanie tych świadczeń ma na celu wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów, słuchaczy i wychowanków, poprawę dostępności kształcenia na wyższych poziomach edukacji dla dzieci i młodzieży z uboższych środowisk. Podstawową przesłanką otrzymania przez ucznia stypendium szkolnego jest trudna sytuacja materialna, wynikająca z niskich dochodów na osobę w rodzinie, w szczególności gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także gdy rodzina jest niepełna lub wystąpiło zdarzenie losowe.

Miesięczna wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia uprawniająca do ubiegania się o stypendium szkolne nie może być większa niż kwota 600 zł netto.

Aby uzyskać stypendium socjalne należy złożyć stosowny wniosek. Do wniosku należy dołączyć kopie dokumentów, które potwierdzają dochody netto rodziny za miesiąc sierpień 2022 r., jednocześnie oryginały powyższych dokumentów przedłożyć do wglądu.

Wypełniony formularz należy złożyć w terminie od 1 września 2022 r. do 15 września 2022 r. w Urzędzie Gminy Dębno.

Wniosek można pobrać w pok. nr 115 Urzędu Gminy Dębno lub ze strony internetowej Gminy Dębno.