Drodzy Rodzice!

Wspólnym celem szkoły i środowiska rodzinnego jest takie wychowanie dzieci i młodzieży, które zapewni im odpowiednie wykształcenie i dobrą przyszłość. Jednym z gwarantów osiągnięcia sukcesu jest czytanie, które ma wiele zalet, m.in. wspomaga pracę mózgu, rozwija kompetencje językowe, kreatywność i inteligencję, usprawnia koncentrację, pomaga zrozumieć otaczającą rzeczywistość, wspiera rozwój psychiczny, a także jest wspaniałą  formą spędzania wolnego czasu. Nasza szkoła podejmuje wiele działań promujących czytanie.  Jednym z nich jest wsparcie finansowe, jakie otrzymaliśmy w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa na lata 2021-2025. Wysokość dotacji (z 20%. wkładem własnym):  5 000,00 zł dla biblioteki i 2 500,00 dla przedszkola.

W ramach realizacji programu zostaną zakupione: nowości wydawnicze (konsultowane z nauczycielami, rodzicami, nauczycielami, Biblioteką Publiczną), lektury szkolne oraz elementy wyposażenie kącika czytelniczego w bibliotece. Propozycje tytułów można przesłać do koordynatorów projektu: pani Joanny Janik (za pomocą dziennika elektronicznego) oraz pani Katarzyny-Płanety – Pajor,  do końca września b.r. Za zaangażowanie serdecznie dziękujemy!