• Dzień Książki

• Teatr w bibliotece

14 kwietnia b.r. uczniowie klasy II i III oglądali w bibliotece szkolnej spektakl pt. „Plastusiowy pamiętnik", emitowany na żywo z Teatru Dzieci Zagłębia z Będzina. Wydarzenie mogło się odbyć dzięki projektowi iTeatr dla Szkół, realizowanemu przez Telewizję Polską. Jego ideą jest promowanie i przybliżanie teatru poprzez realizacje transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce.

Uczniom bardzo się podobała kreacja uroczego ludzika z plasteliny, mieszkającego w piórniku Tosi, tym bardziej, że szkoła została przedstawiona jako miejsce dobre i przyjazne, w którym poznaje się przyjaciół, uczy się ciekawych rzeczy i przede wszystkim – ćwiczy swoją wyobraźnię.

Święto Książki

2. kwietnia w dniu urodzin H. Ch. Andersena jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Z okazji tego święta w bibliotece szkolnej odbyły się minikonkursy wiedzy o książkach dla najmłodszych, a w klasach I-III przeprowadzono lekcje biblioteczne: Co słychać u „Wścibskich”?  „Tradycje wielkanocne”, „Spotkanie z poezją Juliana Tuwima”.

Zimowe spotkanie z książką

W miniony piątek (18.02.) w bibliotece szkolnej odbyło się kolejne spotkanie z książką, podczas którego dzieci ze starszej grupy przedszkolnej poznały kilka wierszy Marii Konopnickiej o tematyce zimowej. Nie zabrakło także ciekawostek z biografii poetki oraz informacji na temat dziecięcych zabaw na śniegu w dawnej Polsce. Zajęcia odbyły się w ramach ogólnopolskiego projektu:  "Co słonko widziało?", popularyzującego twórczość poetki wśród najmłodszych. Warto zaznaczyć, że Maria Konopnicka jest Patronką Roku 2022, a  w maju będziemy obchodzić 180-tą rocznicę urodzin tej wielkiej polskiej pisarki.

Dzien_Ksiazki.odt

bajki_do_sluchania.odt