• Nowi czytelnicy

• WITAJCIE W BIBLIOTECE!

13 października 2022r. w bibliotece szkolnej odbyło się pasowanie uczniów klasy I na czytelników. Zanim dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, poznały regulamin  wypożyczalni oraz uczestniczyły w konkursie wiedzy o bohaterach literackich, układały baśniowe puzzle oraz wykazały się umiejętnością czytania. Nowi czytelnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakładki do książek oraz Wyprawki Czytelnicze, w skład których wchodzą: książka „Pierwsze abecadło”, broszura informacyjna dla rodziców „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” oraz kreatywny alfabet. Materiały przekazane zostały przez Polski Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Zaproszenie do wspólnego czytania z dzieckiem otrzymali także rodzice za pośrednictwem listów od bibliotekarza.

Zapraszamy rodziców i opiekunów do wspólnego odkrywania z dzieckiem przyjemności

w obcowaniu z literaturą. Zachęcamy do szukania inspiracji na stronie: http://wielki-czlowiek.pl/pierwszoklasisci/

WZOROWI CZYTELNICY W ROKU SZKOLNYM 2020/21

„Kto czyta, żyje podwójnie” - tak twierdził Umberto Eco – znany włoski filozof i powieściopisarz. Co do znaczenia tych słów nie mamy wątpliwości. Czytanie wzbogaca, rozwija, uwrażliwia... Słowa te stały się mottem uczniów, którzy pokochali książki.

Z wielką dumą przedstawiamy listę Wzorowych Czytelników:

klasa I:

Hubert Nowak, Ksawery Pałucki

klasa II:

Lena Śledź, Hubert Hebda, Róża Jeziorek

klasa III:

Milena Wesołowska, Aleksandra Kukla, Lena Pudełek, Oskar Hebda, Monika Rydz, Maja Nalepka

Witajcie w Bibliotece!

12 lutego szkolną bibliotekę odwiedzili pierwszoklasiści. Ten dzień był dla nich wyjątkowy, ponieważ zostali włączeni w poczet czytelników. Zanim złożyli uroczyste przyrzeczenie, poznali regulamin wypożyczania i zwrotów książek oraz wykazali się dużą wiedzą w baśniowym quizie. Każdy otrzymał na pamiątkę kolorowy dyplom, zakładkę oraz wyprawkę czytelniczą w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Pierwsze książki powędrowały z półek do nowych czytelników. Młodym Czytelnikom oraz ich Rodzicom życzymy wspaniałych spotkań z książką, niezapomnianych wrażeń i przeżyć w świecie literackich bohaterów. Biblioteka i książki zapraszają serdecznie do niezwykłej krainy wyobraźni!

CZYTELNICZKI NA MEDAL!

Bardzo się cieszymy, że pomimo pandemii i nauczania zdalnego, wielu uczniów klas młodszych chętnie korzysta ze zbiorów biblioteki. Dodatkową zachętą okazało się Książkowe Drzewko, na którym dzieci gromadzą naklejki za każdą przeczytaną książkę. Kolorowe plakaciki szybko zapełniają się słodziakami. Pierwsze wzorowe czytelniczki to uczennice kl. III: Milena Wesołowska i Aleksandra Kukla. Dziewczynki oprócz tego, że dużo czytają, dzielą się swoją pasją z kolegami i koleżankami z klasy. Gratulujemy im i zapraszamy wszystkie dzieci do czytania. Nic tak nie rozwija dziecięcej wyobraźni, wiedzy i zasobu słownictwa jak dobra książka.