• Konkurs czytelniczy

UWAGA! Konkurs czytelniczy!

zaprasza uczniów klas: IV-VI do udziału

w szkolnym konkursie czytelniczym

pod hasłem:

„Zagadkowy kapelusz”

1. Termin: 19 stycznia 2023r.

2. Miejsce: biblioteka szkolna

3. Cele konkursu:

- rozwijanie zainteresowań literaturą detektywistyczną

- zachęcanie do uważnego czytania

- rozwijanie kompetencji polonistycznych takich jak: czytanie ze zrozumieniem, uogólnianie, wnioskowanie, ocenianie bohaterów literackich, poprawne formułowanie i zapisywanie wypowiedzi

4. Literatura obowiązująca:

powieść A. Bahdaja pt. „Kapelusz za 100 tysięcy”

5.Forma: test literacki zawierający pytania otwarte        i zamknięte

5. Dla najlepszych nagrody i dyplomy.

ZAPRASZAMY!

Biblioteka szkolna zaprasza uczniów klas: II-VIII

do udziału w  Szkolnym Konkursie Językowym

pod hasłem: "Bawmy się polszczyzną"

1. Cele konkursu:

- motywowanie uczniów do systematycznej pracy nad poprawnym posługiwaniem się językiem polskim,

- promowanie umiejętności w zakresie zasad ortograficznych języka polskiego,

- rozwijanie umiejętności i wiadomości z zakresu nauki o języku,

- rozbudzenie zamiłowania do pięknej polszczyzny,

- zachęcenie uczniów do posługiwania się piękną i poprawną polszczyzną na co dzień,

- wyłonienie najlepszych wśród uczniów kl. II-VIII

2. Uczestnicy oceniani będą w trzech kategoriach wiekowych: klasy II -III, IV- V i VII-VIII.

3. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest zgłoszenie uczestnictwa u opiekuna biblioteki szkolnej do 24.02.2022r.

4. Szkolny Konkurs Językowy odbędzie się 28.02.2022r.

- Zgłoszeni uczniowie rozwiązują test językowy składający się z pytań zamkniętych i otwartych oraz krzyżówki.

5. Najlepsi wśród reprezentantów klas otrzymają dyplomy i drobne upominki.

ZAPRASZAMY!!!

"Moja okolica. Moja mała ojczyzna".

Cele:

• propagowanie pisania kartek pocztowych,
          • trening poprawnego adresowania,
          • uwrażliwianie na poprawność ortograficzną i interpunkcyjną,
          • dbałość o estetykę zapisu,
          • promocja regionu - Małej Ojczyzny,
          • wystawa pocztówek.

Szczegóły:

1.Każdy uczeń redaguje kartkę pocztową, na której umieszcza informacje zgodnie z opisem projektu - karta pocztowa musi zawierać pozdrowienia oraz polecenie jednego miejsca z miasta lub okolicy ucznia wartościowego pod kątem kulturowym lub historycznym.

2.Kartkę adresujemy do uczniów wybranej szkoły z listy uczestników. Lista dostępna w bibliotece szkolnej.

3. Uczestnik projektu dokonuje zakupu pocztówki i znaczka we własnym zakresie.

4.Każda kartka pocztowa powinna być odpowiednio zredagowana. Zwracamy uwagę na estetykę, poprawność ortograficzną, interpunkcyjną i językową.

5.Ostateczny termin wysyłania kartek pocztowych upływa 22 października 2021 roku.

6.Z otrzymanych kartek uczestnicy projektu tworzą wystawę w swojej szkole - wg własnej koncepcji. Zdjęciami efektów pracy uczestnicy projektu  podzielą się w listopadzie na FB w grupie: Poloniści z pasją.

7. Zgłoszenia przyjmuje szkolny koordynator projektu : Joanna Janik