• Święto Drzewa
          • Święto Drzewa

          • Z okazji Święta Drzewa obchodzonego 10.października uczniowie klasy II i III odwiedzili szkolną bibliotekę. Dowiedzieli się wielu ciekawych rzeczy na temat drzew, ich gatunków oraz ich znaczenia dla zdrowia i życia człowieka. Poznali różne sposoby zastosowania drewna, wysłuchali wesołych wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej o treści ekologicznej. W podsumowaniu zajęć dzieci obejrzały film na temat najstarszych drzew Polski.

        •  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
          •  Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

          • 4 października w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

            Na dzieci czekały rozgrywki matematyczno-logiczne, a dla najmłodszych sudoku obrazkowe.

            Wśród osób egzaminowanych byli nie tylko uczniowie, ale również nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszyscy spisali się na medal

            Dzieci starsze mogły wziąć udział w konkursie ze znajomości tabliczki mnożenia i dzielenia, a w kolejnym

            etapie zagrać w grę BINGO MATEMATYCZNE.

            Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

            III miejsce i tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia uzyskał Kamil Suder

            II miejsce i tytuł Mistrza Tabliczki Mnożenia uzyskał Patryk Widło

            I miejsce i tytuł Szkolnego Mistrza Tabliczki Mnożenia uzyskał Wiktor Wawryka.

        • Spotkanie z Elmerem
          • Spotkanie z Elmerem

          • 4 października w ramach tygodniowych spotkań z książką organizowanych przez szkolną bibliotekę, w oddziale zerowym odbyły się zajęcia, których bohaterem był sympatyczny słoń Elmer. Dzieci z uwagą wysłuchały śmiesznej i pouczającej historii o słoniu w kratkę. Dowiedziały się także wielu ciekawostek o życiu i obyczajach tych olbrzymich ssaków, obejrzały filmik o słoniowej rodzinie w Afryce, a w finale zajęć wykonały piękne ilustracje Elmera. Najbardziej uważni słuchacze mogli wykazać się wiedzą w cukierkowym konkursie.

        • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli
          • Całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli

          • Uprzejmie informuję, że została uruchomiona całodobowa bezpłatna infolinia dla dzieci, młodzieży, rodziców i nauczycieli. Każda młoda osoba, która zechce porozmawiać o swoich problemach, może zadzwonić pod bezpłatny numer 800 080 222 i uzyskać pomoc od doświadczonych psychologów, pedagogów i prawników. Infolinię prowadzi Fundacja ITAKA – Centrum Poszukiwań Ludzi Zaginionych, na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Organizacja ta została wybrana w konkursie MEN, realizowanym w ramach Narodowego Programu Zdrowia.

        • Tarnowska Noc Naukowców
          • Tarnowska Noc Naukowców

          • 27 września grupa uczniów z klas: VI,VII i VIII uczestniczyła w tarnowskiej Nocy Naukowców. Młodzież odwiedziła szkoły średnie: Liceum nr 1 im. K. Brodzińskiego, Liceum nr 3 im. A. Mickiewicza,  Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych im. J. Szczepanika oraz Państwową Wyższą Szkołę Zawodową, gdzie z zainteresowaniem obserwowano pokazy i eksperymenty z dziedziny chemii, fizyki, biologii i medycyny. Miłośnicy matematyki mogli spróbować swoich sił w grach, zagadkach i układaniu klocków kreatywnych. Ogromną popularnością cieszył się pokaz patyczaków oraz symulacje wybuchów wulkanów. Nie zabrakło też smacznych poczęstunków promujących zdrową żywność i pokazów osiągnięć z dziedziny elektroniki. Dreszczyk emocji wywoływały happeningi, a szczególnie stroje aktorów mrożące krew w żyłach. W PWSZ podziwiano pokazy sportowe, a zainteresowani kryminalistyką mogli poszerzyć swoją wiedzę przy stoiskach przygotowanych przez policję. Impreza była świetną okazją popularyzowania wiedzy z różnych dziedzin w interesujący i niecodzienny sposób.

        • POWER - Finlandia
          • POWER - Finlandia

          • Innovative Approaches to Teaching to temat kursu, w którym wzięli udział nauczyciele naszej szkoły w ramach projektu POWER. Tym razem szkolenie trwające od 11 do 17 sierpnia odbyło się w Helsinkach. Uczestnicy kursu poszerzyli swoje wiadomości na temat technologii informacyjno-komunikacyjnej. Poznali nowe narzędzia pracy z uczniem przy wykorzystaniu komputera i Internetu. Szkolenie obejmowało także zagadnienia efektywnego prowadzenia zajęć, stosowania innowacyjnych metod pracy oraz nowatorskiego podejścia do oceniania. Nauczyciele poznali fiński system edukacji, który jest jednym z najlepszych na świecie. W trakcie trwania kursu uczestnicy zwiedzili centrum stolicy  Finlandii, poszerzyli wiadomości na temat kultury tego kraju oraz odwiedzili najważniejsze miejsca życia kulturalnego, m. in.  The National Library of Finland. Nauczyciele zapoznali się także ciekawymi rozwiązaniami, pozwalającymi jeszcze efektywniej prowadzić lekcje, co będzie miało wpływ na podniesienie poziomu nauczania w naszej szkole. W kursie uczestniczyli przedstawiciele takich krajów jak Grecja, Hiszpania, Szkocja, Włochy, Węgry i Polska.  Dzięki temu nauczyciele mieli możliwość wymiany doświadczeń i skonfrontowania swoich pomysłów.

        • POWER - Portugalia
          • POWER - Portugalia

          • W dniach 14 – 21 lipca 2019 r. grupa nauczycieli z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Maszkienicach wyjechała do Sintry w Portugalii na szkolenie organizowane w ramach Projektu POWER /Fundusze Europejskie Wiedza Edukacja Rozwój/. Tematem szkolenia była edukacja poza klasą czyli Outdoors education. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać innowacyjne metody pracy w dziećmi oraz wymieniać doświadczenia z nauczycielami z innych krajów. Ważnym elementem szkolenia była analiza problemu depresji wśród dzieci i młodzieży. Poznano metody, dzięki którym łatwiej można zdiagnozować tę chorobę i skutecznie pomóc swoim wychowankom. Zajęcia prowadzone były metodą warsztatową w plenerze. Uczestnicy szkolenia mieli także możliwość poznania rozwiązań edukacyjnych stosowanych w takich krajach jak Rumunia, Chorwacja, Finlandia czy Łotwa. Ponadto przedstawiciele szkoły w Maszkienicach promowali swój kraj, jego kulturę oraz doświadczenia edukacyjne na arenie międzynarodowej.  W ramach szkolenia odbyły się dwie wycieczki. Obie posłużyły nie tylko jako poznanie piękna i kultury Portugalii, ale przede wszystkim jako źródło wiedzy na temat efektywnych rozwiązań, które z powodzeniem można stosować w czasie zajęć z dziećmi i młodzieżą. Dzięki udziałowi w szkoleniu nauczyciele poszerzyli swoją wiedzę na temat metod pracy, podnieśli swoje kompetencje przedmiotowe i językowe, a także rozwinęli umiejętności pracy zespołowej. Zdobyta wiedza, umiejętności i doświadczenie pozwolą jeszcze efektywniej pracować z dziećmi i młodzieżą oraz będą miały znaczący wpływ na podniesienie jakości pracy szkoły. 

        • English Song 2019
          • English Song 2019

          • 11 czerwca 2019 r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach rozbrzmiewały dźwięki znanych utworów takich artystów muzyki światowej, jak John Legend, Miley Cyrus, Ed Sheeran, Alan Walker, Bruno Mars, Natalie Cole, Davis Guetta czy Zara Larsson. Wszystko to za sprawą siedemnastego Gminnego Konkursu Piosenki Angielskiej English Song 2019. Do wokalnej rywalizacji przystąpiło 20 wykonawców z 7 szkół gminy Dębno. Jury w składzie: Monika Habryło - Stec – anglistka, Magdalena Ogar – Kieraś - anglistka oraz Jerzy Pleśniarski – muzyk, wyłoniło zwycięzców w trzech kategoriach wiekowych. Wśród najmłodszych najlepsza okazała się Aleksandra Sacha z Dębna. Drugie miejsce zajęła reprezentantka gospodarzy Milena Wesołowska, zaś trzecie wywalczyła Tatiana Szczupak z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Łysej Górze. W kategorii klas IV – VI pierwsze miejsce zajęła Magdalena Chrapusta z Maszkienic. Na drugim miejscu uplasowała się również uczennica Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Maszkienicach Zofia Witek. Na trzecim miejscu znalazła się Wiktoria Płaneta z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Dębnie. W kategorii klas 7 i 8 szkół podstawowych oraz 3 klas gimnazjum pierwsze miejsce wyśpiewała Julia Górska z Woli Dębińskiej. Paweł Zych z Maszkienic zajął drugie miejsce, zaś trzecie Zuzanna Kania z Publicznej Szkoły Podstawowej w Woli Dębińskiej. Przyznano także wyróżnienie. Otrzymała je Izabela Gala z Biadolin Szlacheckich. Uczestnicy przygotowani zostali przez Bożenę Czajkowską – Bugaj, Annę Duc, Annę Gurgul, Agatę Kanię, Daniela Pomykacza, Katarzynę Witek, Magdalenę Smoleń oraz Karolinę Sobol. Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody ufundowane przez Dębińskie Centrum Kultury. Dzięki pięknym wykonaniom uczestników konkursu publiczność miała okazję przenieść się w świat muzyki żywej i inspirującej. Licznie zgromadzeni słuchacze docenili wszystkich wykonawców gromkimi brawami.

        • Szkolny Konkurs Literacki
          • Szkolny Konkurs Literacki

          • 10 czerwca 2019 r. zorganizowano w ramach innowacji pedagogicznej Szkolny Konkurs Literacki dla uczniów klas ósmych. Uczestnicy mieli za zadanie zredagowanie wypowiedzi pisemnej na jeden z trzech zaproponowanych tematów. Najlepsza okazała się Martyna Dudek, która zajęła I miejsce. Na drugim miejscu uplasowała się Julia Kula. Trzecie miejce wywalczyła Natalia Smoleń. Przyznano również dwa wyróżnienia. Otrzymały je Żaneta Książek i Kinga Piętka. Serdecznie gratulujemy!

        • Gminny Konkurs Ortograficzny
          • Gminny Konkurs Ortograficzny

          • Natalia Miernikowska zdobyła III miejsce w Gminnym Konkursie Ortograficznym, który odbył się 21 maja 2019 r. w Publicznej Szkole Podstawowej w Sufczynie.

            Serdecznie gratulujemy Natalii tego sukcesu!

        • Wyniki konkursu matematycznego
          • Wyniki konkursu matematycznego

          • W dniu 8 kwietnia 2019 r. 11 uczniów z klas czwartych wzięło udział w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Leon” – sesja wiosenna. Dyplom laureata uzyskały dwie osoby; Adam Kukla i Karolina Machaj, zajmując kolejno 8 i 9 miejsce.

            Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

        • Brzeskie Konfrontacje Teatralne
          • Brzeskie Konfrontacje Teatralne

          • Grupa teatralna Figielek, którą tworzą uczniowie klasy VI, wzięła udział w VIII. Konfrontacjach Teatralnych organizowanych przez Małopolskie Centrum Kultury Sokół w Nowym Sączu oraz Miejski Ośrodek Kultury w Brzesku. TEATRALNE LUSTRA to projekt teatralno-edukacyjny, którego celem jest prezentacja dokonań teatrów dziecięcych i młodzieżowych z subregionu tarnowskiego, promocja i wspieranie teatralnej twórczości dzieci i młodzieży, inspirowanie do poszukiwań nowych form pracy artystycznej oraz doskonalenie warsztatu instruktora teatralnego. Tym razem grupa zaprezentowała spektakl pt. „Żółwie w ogrodzie” poruszający temat asertywności i samoakceptacji. Przedstawienie wyreżyserowane przez panie: Joannę Janik i Magdalenę Drużkowską zostało uhonorowane wyróżnieniem 2. stopnia. Młodym aktorom gratulujemy pasji i odwagi oraz zamiłowania do teatru.

        • Mistrzowie Pięknego Czytania
          • Mistrzowie Pięknego Czytania

          • 9. maja 2019r. odbył się Szkolny Konkurs Pięknego Czytania pod hasłem: „Najpiękniejsze spotkania z książką”. Jury, w skład którego weszły panie: Magdalena Smoleń, Paulina Góra, Katarzyna Barnacka oraz pani Renata Suder: przedstawicielka Rady Rodziców, oceniały prezentacje fragmentów dowolnie wybranych książek w dwóch kategoriach wiekowych: kl.I-IV oraz V-VIII. Ocenie podlegały: płynność, dykcja, tempo czytania oraz kontakt z odbiorcą. W grupie młodszej najpiękniej przeczytała Lena Pudełek z kl. I, drugą lokatę zajęła Zofia Witek z kl. IVb, natomiast trzecią – Milena Wesołowska z kl. I. Wyróżnienia przyznano Aleksandrze Kukli z kl. I oraz Karolinie Machaj z kl. IVa. W kategorii klas V-VIII mistrzynią pięknego czytania została Julia Turlej z kl. VIII, drugie miejsce zdobyła Nikola Rojek z kl. VIII, natomiast na miejscu trzecim uplasowały się ex quo uczennice z kl. VI: Paulina Rusin i Justyna Wasyłek. Serdecznie gratulujemy laureatom, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Zapraszamy za rok!

        • Wycieczka do Krakowa
          • Wycieczka do Krakowa

          • Nasze małe i duże podróże

            Wycieczka do Centrum Nauki i Zabawy - KLOCKOLAND w Krakowiei .....obowiązkowy spacer na Rynek

        • Erasmus+ Burgas Bułgaria
          • Erasmus+ Burgas Bułgaria

          • W dniach 12 – 19.04.2019 odbył się już drugi z kolei wyjazd w ramach Projektu Erasmus +. Tym razem troje uczniów z naszej szkoły wyjechało na tydzień do Bułgarii. Uczennice z klasy VII, Maja Stalmach, Aleksandra Machaj i Gabriela Świączkowska spędziły 7 dni w mieście Burgas położonym nad Morzem Czarnym. Uczennice miały możliwość poznać bogatą, ludową kulturę Bułgarii. Pierwszego dnia uczestniczyły w uroczystym święcie szkoły. Bułgarscy uczniowie zaprezentowali bardzo widowiskowe przedstawienie, w którym dominowały ludowy śpiew i taniec oraz wielobarwne stroje regionalne. W poniedziałek uczennice uczestniczyły w zajęciach muzycznych oraz tanecznych, na których uczyły się tradycyjnej pieśni ludowej oraz tańca, jak również wzięły udział w zajęciach plastycznych, na których wykonywały tradycyjny wianek. Następnie uczniowie oraz nauczyciele wszystkich krajów uczestniczących w projekcie prezentowali poznany taniec i piosenkę w trakcie obchodów Dnia Łazarza, corocznego święta odbywającego się przed Świętami Wielkanocnymi w Bułgarii. Uczestnicy projektu wzięli także udział w wycieczkach zorganizowanych przez bułgarska szkołę. Uczennice zwiedziły takie miasta jak Pomorie, gdzie uczestniczyły w wykładzie dotyczącym wydobycia soli w Muzeum Soli. Były także w pięknie położonym miasteczku Sozopol, gdzie odwiedziły muzeum sztuki antycznej. Uczennice miały możliwość zobaczenia średniowiecznych łaźni Aqua Calidae, które były wzorowane na starożytnych łaźniach rzymskich. W mieście Burgas uczestnicy projektu odwiedzili Urząd Miasta, gdzie spotkali się z Panią Burmistrz. W Europejskim Centrum Informacji uczniowie brali udział w quizie na temat wiedzy o Unii Europejskiej. W trakcie pobytu uczennice codziennie spacerowały po nadmorskich uliczkach oraz malowniczych plażach Morza Czarnego. Podczas drogi powrotnej nasza grupa miała możliwość krótkiego pobytu w Sofii, stolicy Bułgarii. Podróż była bardzo długa  i wyczerpująca ale jednocześnie dostarczyła wielu wrażeń.

        • Konkurs o tytuł  Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty
          • Konkurs o tytuł Mistrza Ortografii Gminy Dębno rozstrzygnięty

          • 26. kwietnia 2019r. uczniowie klas IV-VI walczyli o tytuł Gminnego Mistrza Ortografii. Konkurs odbył się już po raz 24. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Maszkienicach przy współpracy z Dębińskim Centrum Kultury. W pierwszej części uczestnicy zmierzyli się z trudnym dyktandem o wędrówce drużyny harcerzy w Słowińskim Parku Narodowym, po czym rozwiązali test najeżony trudnościami ortograficznymi, który sprawdzał również stopień opanowania zasad pisowni oraz umiejętności językowe. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała polonistka Joanna Janik. Tytuł Mistrza Ortografii zdobyła Zuzanna Kubala - uczennica kl. V PSP w Biadolinach Szlacheckich (opiekun mgr Anna Sierka), Wicemistrzem został Szymon Kapusta z kl. V ZSP w Dębnie (opiekun mgr Anna Hojnowska), natomiast trzecią lokatę zajęła Weronika Bodura- uczennica kl. VI PSP w Sufczynie (opiekun mgr Monika Kubik). Przyznano także nagrodę za czwarte miejsce dla Martyny Kralki - uczennicy kl. V  ZSP w Maszkienicach (opiekun mgr Magdalena Smoleń). Laureaci oraz uczestnicy konkursu odebrali pamiątkowe dyplomy i nagrody ufundowane przez Dębińskie Centrum Kultury, które wręczył obecny na uroczystości dyrektor -  pan Łukasz Przybyło.  Organizatorzy składają podziękowania uczniom oraz ich opiekunom za udział w konkursie, życząc kolejnych sukcesów w zgłębianiu tajników polskiej ortografii.

        • Spotkanie z baśniami w szkolnej bibliotece
          • Spotkanie z baśniami w szkolnej bibliotece

          • 5 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie klasy I i II uczestniczyli w zajęciach przygotowanych z okazji Międzynarodowego Dnia Książki dla Dzieci. Święto obchodzone na całym świecie w dniu urodzin duńskiego baśniopisarza H. Ch. Andersena ma na celu promowanie czytelnictwa wśród  najmłodszych. Mali czytelnicy wysłuchali piosenki o panu Andersenie, którego postać przybliżyła bibliotekarka pani Joanna Janik. Następnie pani Agnieszka Witek – kierownik Biblioteki Publicznej w Maszkienicach przedstawiła baśń pt. „Brzydkie kaczątko” za pomocą teatrzyku Kamishibai. W finale spotkania dzieciaki wykazały się doskonałą znajomością bohaterów literackich, dzięki czemu wszystkie zagadki rozwiązały bezbłędnie. Spotkanie było wspaniałą okazją zachęcającą do czytania.