• Akcja Babeczka wielkopostna

• 17 marca wolontariusze przeprowadzili akcję charytatywną: „Babeczka wielkopostna dla misji w Kazachstanie”. W jej ramach upiekli mnóstwo wspaniałych, przepysznych babeczek, które w niedzielę po nabożeństwach sprzedawano przed kościołem. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że wszystkie przygotowane paczuszki (ok.190) znalazły nabywców, a łączny dochód wyniósł 3180,00zł. Kwota w całości została przesłana księdzu misjonarzowi Piotrowi Dydo - Rożnieckiemu, który w grudniu odwiedził naszą szkołę i który przekazuje wyrazy wdzięczności. Wolontariusze oraz opiekunowie koła składają serdeczne podziękowania rodzicom, dziadkom oraz uczniom za wielkie zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu akcji w ramach projektu: „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”.

• Szkolny Konkurs Ortograficzny

• 5 marca odbył się szkolny konkurs ortograficzny w kategorii klas: 4-6, w którym uczniowie walczyli o zakwalifikowanie się do etapu gminnego. W konkursie uczestnicy napisali trudne dyktando oraz rozwiązali test sprawdzający znajomość zasad pisowni, zasób słownictwa oraz ogólne umiejętności ortograficzne. W zmaganiach najlepiej poradziły sobie uczennice klasy 6. Oto wyniki:

I miejsce: Aleksandra Kukla

II miejsce: Milena Wesołowska

III miejsce: Amelia Piwowarska

Wyróżnienie: Lena Pudełek

Laureatki dwóch pierwszych miejsc będą walczyć o tytuł Gminnego Mistrza Ortografii. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, gratulujemy sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne. Rodzicom dziękujemy za ufundowanie nagród książkowych.

• „Zdrowo i bezpiecznie - to jest dla nas konieczne!”

• Dzieci z klasy I i II doskonale wiedzą, że aby być zdrowym, należy się między innymi zdrowo odżywiać. Każdy uczeń rozumie potrzebę spożywania dużej ilości owoców oraz warzyw. W ramach innowacji prowadzonej w klasach I-III  pt. „Zdrowo i bezpiecznie - to jest dla nas konieczne!” zrobiliśmy w klasie soki owocowo - warzywne. Uczniowie przynieśli do szkoły jabłka, banany, truskawki, cytrynę, kiwi oraz marchewki.

Zanim przystąpiliśmy do pracy, dzieci zapoznały się z urządzeniem do robienia soku – sokowirówką, jego działaniem i utrwaliły sobie zasady bezpieczeństwa podczas obsługi. Pozostało tylko wrzucenie składników do sokowirówki i sok gotowy. Sok wszystkim bardzo smakował i był bardzo zdrowy. Bez dodatku cukru i bez konserwantów!

• ”Opowieść o dobrym człowieku”

• 27.02.24 r. naszą szkołę i przedszkole  odwiedził teatr "Eden", aby przedstawić spektakl pt. ”Opowieść o dobrym człowieku”. Wspaniała gra  aktorów, a także ciekawe stroje i rekwizyty sprawiły, że dzieci były zachwycone. Historia opierała się na udzielaniu pomocy przez miłosiernego samarytanina, który udzielił pomocy osobie w  trudnym momencie swojego życia. Ta postawa dobroci i współczucia dla bliźniego została w pełni ukazana naszym wychowankom.