• Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

• 26 kwietnia 2023 r. świętowaliśmy w naszej szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Z tej okazji uczniowie klasy czwartej, piątej  oraz szóstej przygotowali uroczystą akademię. Uczniowie przybliżyli nam historię uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku. Wyjaśnili, czym jest konstytucja i dlaczego uchwalenie Konstytucji 3 maja ma tak istotne znaczenie dla historii polskiej i europejskiej demokracji. Na koniec obejrzeliśmy również taniec w wykonaniu uczniów klasy czwartej i piątej.

• Gminny Konkurs Chemiczny

• W dniu 30.03.2023 odbył się I Gminny Konkurs Chemiczny przeprowadzony na poziomie każdej macierzystej szkoły, która zgłosiła chęć udziału w eliminacjach szkolnych. W etapie szkolnym wzięło udział 50 uczniów z 10 szkół podstawowych Gminy Dębno. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowało się 9 uczniów z 5 szkół podstawowych w tym dwoje naszych uczniów, Adam Kukla i Karolina Machaj.

Drugi etap konkursu odbył się 25 kwietnia (wtorek) 2023 r.  na terenie organizatora konkursu - Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Woli Dębińskiej.

Na etapie gminnym  uczeń klasy 8b, Adam Kukla uzyskał II miejsce.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• SZKOLNY KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

• 21 kwietnia 2023r. odbył się konkurs o tytuł Mistrza Pięknego Czytania, w którym uczestniczyło 19 uczniów z klas: I-VIII. Konkurs odbył się z okazji Międzynarodowego Dnia Książki w ramach realizacji zadań Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.  Uczniowie zostali ocenieni w dwóch kategoriach wiekowych przez jury w składzie: pani Katarzyna Barnacka - przedstawicielka Grona Pedagogicznego, panie: Barbara Grochola i Agata Chrząszcz reprezentujące Radę Rodziców oraz Angelina Grochola – Samorząd Uczniowski. Komisja wzięła pod uwagę płynność czytania, dykcję, sposób interpretacji oraz dobór tekstu. Oto wyniki:

Kategoria klas: I-III

I miejsce: Karol Krawczyk

II miejsce: Magdalena Zadróż

III miejsce: Noah Drużkowski

Kategoria klas: IV-VIII

I miejsce: Magdalena Chrapusta

II miejsce: Milena Wesołowska

III miejsce: Zofia Witek

Wyróżnienie: Lena Śledź

Laureaci konkursu otrzymali dyplomy oraz nagrody książkowe ufundowane przez Radę Rodziców, a wszyscy uczestniczy słodycze oraz drobne upominki. Gratulujemy sukcesów i dziękujemy za udział w konkursie.

• Dzień Ziemi

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi na świetlicy odbyły się zajęcia biblioteczne, podczas których poruszono problematykę zgubnego wpływu działalności człowieka na przyrodę oraz przypomniano zasady ochrony środowiska naturalnego. Dzieci poznały wybrane wiersze z książki Małgorzaty Strzałkowskiej pt. „Raj na Ziemi czyli Rady nie od parady II” oraz obejrzały film o ekologii z serii EduKredka. Zajęcia zakończyły się wspólnym wykonaniem prac plastycznych promujących ekologiczny tryb życia. Z kolei uczniowie klas starszych poruszali ten temat podczas zajęć z wychowawcami. W bibliotece przygotowano wystawkę książek popularyzujących treści ekologicze oraz wiedzę o przyrodzie Polski. Piątek 21 kwietnia był dniem zielonym w szkole, co miało symbolizować zbiorową odpowiedzialność za losy naszej planety.

• Wycieczka klas ósmych

• W dniach 13 i 14 kwietnia 2023 r. uczniowie klas ósmych wyjechali na wycieczkę szkolną do kopalni soli w Bochni. Zanim dotarli na miejsce, czekały ich ciekawe wydarzenia. Uczestnicy wyjazdu obejrzeli film "Dungeons and Dragons" w kinie Planeta w Brzesku oraz rywalizowali w grach zespołowych w kręgle i bilard. Po przyjeździe do Bochni, uczniowie zjechali windami górniczymi w głąb kopalni, a po pokonaniu pieszo ponad trzystu schodów, wyruszyli  trasą turystyczną na zwiedzanie kopalni. Dzięki ciekawej narracji przewodnika i licznym efektom multimedialnym, uczniowie mieli okazję dobrze poznać historię najstarszej w Polsce kopalni soli. Po zakończeniu zwiedzania, czekały na uczestników wycieczki kolejne atrakcje, m. in. gry i zabawy sportowe oraz dyskoteka. Noc spędzili w komorze Ważyn. Wycieczka zakończyła się następnego dnia. Po wyjeździe na powierzchnię, nieco zmęczeni, ale zadowoleni ósmoklasiści, wrócili do domów.